close
Günün Videosu

​Davutoğlu’nu unuttular

Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak tarafından 2016 yılı Adliye Albümü hazırlatıldı. Ankara Adliyesi, hazırladığı albümde Başbakan Davutoğlu’nu unuttu!..
Ankara Başsavcısı, 2016 yılı için ‘Adliye Albümü’ hazırlattı. Albümde, Atatürk, Erdoğan Adalet Bakanı ile müsteşar yer aldı. Adliyedeki tüm hakim ve savcıların da tanıtıldığı albüme reklam bile alındı. Bir tek Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun fotoğrafı unutuldu.

İLK SAYFALAR DEVLET ERKANINA

Kodalak, albümün önsözünde, “Ankara Adliyesi’nde görevli hakim ve cumhuriyet savcılarının yer aldığı, sonuncusu 2003 yılında yapılan ‘Ankara Adliyesi Albümü’, Cumhuriyet Başsavcılığımızca yeniden hazırlanarak ve ayrı bir tasarımla siz meslektaşlarımıza sunulmuştur” diye yazdı.

Toplam 573 sayfa olan reklam dahi alınan albümün ilk sayfaları devlet erkanına ayrıldı.

HERKES VAR, BAŞBAKAN YOK

Albümde sırasıyla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı Müsteşarı Kenan İpek ve Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu üyelerinin fotoğrafları peş peşe yer aldı. Ancak Başbakan Davutoğlu’nun fotoğrafı albüme konulmadı. Albümde yer alan yazısında hakim ve savcılar arasındaki ‘iletişim eksikliğine’ dikkat çeken Başsavcı Harun Kodalak ise şu mesajları verdi:

“Yargı mesleğinin onur ve vakarını kendilerine yaşam şekli olarak seçen, ülkemizin birçok yerinde özveriyle çalışan, değerli meslektaşlarımızın arasından seçilerek atanan halen Ankara Adliyesi’nde görev yapan, birlikte çalışmaktan onur duyduğumuz siz meslektaşlarımın yoğun mesaisi ve çalışmaları arasında birbirlerini tanımaları ve iletişim
kurmaya zaman bulamamalarını üzüntüyle müşahede etmekteyim.”


Veli Toprak / Sözcü Gazetesi

  :

  :

  :

  :

  "​Davutoğlu’nu unuttular" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete