Demirtaş'ın Türkiye'ye dönüşü için Kürkçü'den açıklama

HDP İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü, Eşbaşkan Demirtaş'la birlikte Kuzey Irak'a yaptıkları ziyaret sırasında bir sıkıntı yaşamadıklarını 'acil' durumun da Türkiye ile ilgili olduğunu söyledi.
HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın Kuzey Irak gezisini bölgede yaşanan sıkıntı nedeniyle yarıda kestiği haberlerine İzmir Milletvekili Ertuğrul Kürkçü'den yalanlama geldi.

Demirtaş ile birlikte Kuzey Irak'a giden Kürkçü, Kandil'e düzenlenen hava operasyonu nedeniyle ziyareti yarıda keserek apar topar Türkiye'ye döndüklerine yönelik haberlerin doğru olmadığını söyledi.

Kürkçü HDP Erbil Temsilcisi Şilan Eminoğlu'nun, "Demirtaş bölgede yaşananlardan kaynaklı acil dönmek zorunda kaldı" sözleriyle, Türkiye'deki sokağa çıkma yasağı uygulanan ilçeleri kast ettiğini belirtti.

Çıkan haberlere ilişkin, "İnsanlar senaryo yazmaya çok meraklı" diyen Kürkçü, "Bölgedeyken bizi telaşa sevk edecek bir durum olmadı" açıklamasını yaptı. 

Şilan Eminoğlu da ANF'ye yaptığı açıklamada, ziyarette yarıda kalan bir program olmadığını belirterek, "Gerekli görüşmeleri yaparak döndüler" dedi. 

Eminoğlu Demirtaş'ın Barzani ile görüşmek için Türkiye'ye döndüğü haberleri için de, "İkisinin de programları önceden belliydi. Görüşme yapılacak olsa burada da gerçekleşebilirdi" dedi. 

Kaynak: Habertürk

  :

  :

  :

  :

  "Demirtaş'ın Türkiye'ye dönüşü için Kürkçü'den açıklama" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete