Eski başkanlarda Kazım Karsu'ya destek

CHP Bolu'da eski başkanlar CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu'ya destek açıklaması yaptı.
CHP Bolu'da bugüne kadar görev yapan 9 il başkanı, 2 eski belediye başkanı ve 4 eski merkez ilçe başkanı ortak bir deklarasyon yayınlayarak CHP Bolu İl Başkanı Kazım Karsu’nun yanında olduklarını vurguladı. 

Ortak bildirgede; “Bütün bu olayların özünde, Milletvekilimizin kendi siyasal geleceğini garanti altına almak amaçlı davranışları yatmaktadır.” İfadesi dikkat çekti.

CHP eski il ve belediye başkanlarından Necdet Gören Bolu’da şimdiye kadar görev yapan eski il başkanları ve ilçe başkanları ile birlikte parti binasında bir basın toplantısı gerçekleştirdi.

Gören; “Bizler; Cumhuriyet Halk Partisinde geçmiş dönemlerde görev alan İl Başkanları, Belediye Başkanları ve Merkez İlçe Başkanları olarak, geçmiş dönemlerde yaptığımız bu görevlerin bizlere yüklediği sorumluluk ve her şeyden önemlisi Cumhuriyet Halk Partili olmanın bilinci ile bu açıklamayı yapma gereği duyduk. Parti Örgütümüzde yıllardan bu yana süre gelen gerilim, önce 1 Kasım Genel Seçimleri öncesi başlayan ama ertelenen Delege seçimlerinde, daha sonra da seçim sonrası başlayan Kongreler süreci öncesi yapılması gereken Mahalle Delegeleri seçiminde iyiden iyiye yükselmiş, parti içinde yaşanmasını hiç arzu etmediğimiz olaylar cereyan etmiştir. İl Başkanlığı, Merkez İlçe Başkanlığı ve Milletvekili üçgeninde cereyan eden bu olaylar, tüm partililerimizi üzdüğü gibi, partimizi kamuoyunda tartışılır hale getirmiştir.

"BU OLAYLARIN ÖZÜNDE..."

“Bütün bu olayların özünde, Milletvekilimizin kendi siyasal geleceğini garanti altına almak amaçlı davranışları yatmaktadır. Bu vesile ile sadece O’nun istekleri doğrultusunda çalışacak bir Merkez İlçe Örgütü kurulmuş, Ayrı düşünen herkesi yok farz eden bir anlayış hakim kılınmıştır. Tüzüğümüz gereği, Parti içinde İl Başkanlığı’na bağlı olması gereken Merkez İlçe Örgütü, Milletvekilimize bağlı bir örgüt gibi çalışmaktadır. Milletvekilimizin, daha önceki dönemlerde de parti içi hâkimiyeti elde etmek amaçlı çalışmaları olmuş ve eleştirilmiştir. Yapılan olağan ve olağanüstü il kongrelerinde açıkça bir adayı desteklemesi, Belediye Başkanlığı önseçiminde açıkça bir adaydan yana tavır alması, Milletvekili önseçimlerinde üyelerimizden kendine oy istemesinin yanı sıra kimlere oy verilmemesi gerektiğini açıkça beyan etmesi bu anlayışın bariz örneklerindendir. Bunun yanı sıra parti içi demokrasinin işlediği milletvekili ön seçimi sonrası sıralamada yer alan bir milletvekili adayımızı yok sayması, hatta aleyhinde beyanatlar vermesi de bu anlayışın sonucudur.” Dedi.

"KENDİLERİNİ TÜZÜK VE YÖNETMELİKLERİN ÜSTÜNDE GÖRENLERİN..."

Gören, sözlerini şu şekilde tamamladı; “Mahalle Delege seçimlerinin ne şekilde yapılacağı tüzüğümüzde ve yönetmeliklerimizde açıkça belli iken, parti içi demokrasiyi hiçe sayarak dayatmacı blok listeler ile bu seçimi gerçekleştiren, yapılan seçim İl Yönetim Kurulu tarafından iptal edildiğinde ve görevden alındıklarında yalan beyanlarla olayı Adliye Kapılarına taşıyan Merkez İlçe Başkanı da bugün içinde bulunduğumuz durumun sorumluluğunu taşımaktadır. Parti Tüzüğü, Partinin anayasasıdır ve Genel Başkan’dan sade üyeye kadar herkes tüzük kurallarına riayet etmek zorundadır. Kendilerini tüzük ve yönetmeliklerden üstün görenlerin yanlış hesaplarının artık tutmadığı aşikardır.”

“KALICI OLAN CHP VE ONUN İLKELERİ"

“Eğer bugün İl Kongresi Merkez İlçe Delegeleri katılmadan yapılmak zorunda ise, Buna sebep olanlar Milletvekilimiz ve onun paralelinde çalışan Merkez İlçe Yöneticileridir. Sonuç olarak; herkesin görev alanlarının tespitini doğru yaparak sadece ve sadece Cumhuriyet Halk Partisi’nin başarısı için din, dil, ırk, mezhep ayrımı yapmadan çalışması gerekliliğini bir kez daha vurguluyoruz. Parti içi görevler zaman içinde alınır ve bırakılır. Seçimle gelinen her makam bir süre sonra el değiştirebilir. Kalıcı olan Cumhuriyet Halk Partisi ve O’nun ilkeleridir.”

Söz konusu bildirgeyi imzalayan isimler şu şekilde sıralandı;

NECDET GÖREN . YÜKSEL CEYLAN .MEHMET KARAKAŞOĞLU ,AHMET ÖZCAN, KEMAL ALEMDAR M.SÜHA ALPARSLAN,YAFES ALTOK,NİHAT BAŞER,H.CAHİT ÇINGI ,MUZAFFER AKTAŞ ,RAŞİT AYDIN,CEMAL ÖZSOY,FARUK İYİGÜN

  :

  :

  :

  :

  "Eski başkanlarda Kazım Karsu'ya destek" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete