close

Eski AKP'liden şok suikast iddiası

Dengir Mir Fırat, Selahattin Demirtaş’ın evine yönelik yapılan polis baskını hakkında konuştu.
HDP Mersin Milletvekili Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, Selahattin Demirtaş’ın evine yönelik yapılan polis baskınına ilişkin “Demirtaş’ın evine polis baskını çok tehlikeliydi, Demirtaş dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti” dedi.

Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Mersin’de takip ettiği seçim çalışmaları çerçevesinde görüştüğü Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, yapılan polis baskınına dair ifadeleri T24 sitesinde yer aldı. Yaşanan baskın ile Demirtaş’ın infaz edilmek istendiğini söyleyen Fırat, bunu da şu sözlerle ifade etti:

İNFAZ EDİLSEYDİ SUÇ ÖCALAN’IN ÜSTÜNE ATILACAKTI

“Demirtaş’ın evine polis baskını çok tehlikeliydi, Demirtaş infaz edilecekti, dikkatli davranmasa, kapıları açsa infaz edilecekti. İnfaz edilseydi birilerinin üzerine atılacaktı. ‘Demirtaş’tan hazzetmeyen Öcalan’ın işi’ diyeceklerdi. Demirtaş’ın ve benim telefonum dinleniyor.

Şu andaki baskıcılık yasaları fragman, asıl film seçimi AKP kazanırsa olur. Erdoğan kutuplaşmayla oyunu arttırıyordu, bu şimdi kendisini vuruyor, oyları azalıyor. Koalisyon yapmasını istemem, az farkla kazansın ülkeyi getirdiği halin bedelini ödesin.”

ÇÖZÜM SÜRECİNDE SAMİMİ DEĞİLLER

“Katar ve Suudi Arabistan’dan para gelmese dolar 3.5 milyon (lira) olurdu. Çözüm sürecinde samimi değiller, bir yapıda Türk milliyetçiliği varsa hakları gönül rahatlığıyla vermez, her adımı kendisine ızdıraptır. Bundan dolayı ‘Kürt sorunu yoktur’ noktasına gelmiştir. Sorun Türkiye’nin bütünlüğü içinde çok kolay çözümlenir. Yerel yönetimler güçlendirilirse kendiliğinden birçok sorun hallolur.”

  :

  :

  :

  :

  "Eski AKP'liden şok suikast iddiası" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete