​Gül'ün eniştesi, AKP'li eski vekil bombaladı

AKP'de üç dönem İzmir milletvekilliği yapan, Abdullah Gül'ün eniştesi Prof. Mehmet Tekelioğlu, AKP'yi "yan yatmış bir gemiye" benzetti.
Tekelioğlu, "Geminin içindekilerden pek çok kimse durumun farkında ve çırpınıyorlar düzeltmek için, ama dümendekilerin işin farkında olup olmadıklarından emin değiller" dedi.

AKP eski İzmir Milletvekili ve Abdullah Gül'ün eniştesi Mehmet Tekelioğlu, AKP'yi "yan yatmış gemiye" benzeterek, "Geminin içindekilerden pek çok kimse durumun farkında ve çırpınıyorlar düzeltmek için, ama dümendekilerin işin farkında olup olmadıklarından emin değiller" dedi.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eniştesi olan Mehmet Tekelioğlu, AKP'de üç dönem İzmir milletvekilliği yaptı. Yeni eğitim yılında Celal Bayar Üniversitesi'nde mühendislik dersi verecek olan Prof. Dr. Tekelioğlu, ulusal bir gazetenin Ege ekinde köşe yazarlığı da yapıyor. Tekelioğlu, bu haftaki köşesinde AKP'yi yana yatmış bir gemiye benzetti. Erken seçime böyle gidilmeyeceği konusunda dümendekilerin uyarıldığına dikkat çeken Tekelioğlu, partinin yapılması gerekeni doğru tespit edebilmek için anket yöntemine başvurmasını isterken, "Hoyratça tavırlar, üstten bakış, kendini beğenmişlik, her şeyi biz biliriz tavrı Haziran seçimlerinde AKP'yi sıkıntıya sokmadı mı? Şimdi bütün bunların bir beyin cerrahı hassasiyetiyle masaya yatırılması gerekiyor" sözleri dikkat çekti.

Tekelioğlu, yazısında şunları söyledi:

"AK Parti şu dönemlerde yana yatmış bir gemiye benziyor. Hafifçe yana yatmış bir gemiye... Geminin içindekilerden pek çok kimse durumun farkında ve çırpınıyorlar düzeltmek için ama dümendekilerin işin farkında olup olmadıklarından emin değiller. 7 Haziran limanına dümen kırdığında, gemideki yan yatmış hali tespit edenler feryat etmişlerdi. Seslerinin duyulmadığı seçim sonuçlarından belli... Şimdi erken seçim limanına böyle gidilemeyeceğini haykıranlar var, dümendekileri ikazla vazifeli hissediyorlar kendilerini. Limanda bekleyip geminin daha da yatmasını isteyenler yok değil. Gemiyi kaygıyla izleyip aman diye haykıranlar da çok limanda. Yana yatmış gemi, kaybettiği alemi arıyor aramasına da, bu haliyle bulması zor. Zor ama imkansız değil. Geminin içindeki ve dışındaki aşıklara kulak vermek gerekiyor. Yüzde kırk birle kazanılmış birincilik kimseyi tatmin etmedi. Bunu görmezden gelip 'erken seçimde nasıl olsa yine birincilik benim' demek doğru değildir. Türkiye'nin bu gemiye ihtiyacı var. Burada AK Parti yönetiminin ne gerekiyorsa yapılacak demesini bekliyoruz elbette. Fakat önemli olan ne gerektiğinin nasıl tespit edileceğidir. Bu noktada şeffaflık herkesin aradığı bir hususiyet olur. Neyin gerekip neyin gerekmediği geniş bir istişare ile bulunabilir. Düzgün bir anket çalışması pek çok hususu aydınlatacaktır. Üslup bazen her şeyin önüne geçiyor. Hoyratça tavırlar, üstten bakış, kendini beğenmişlik, her şeyi biz biliriz tavrı Haziran seçimlerinde Ak Parti'yi sıkıntıya sokmadı mı? Şimdi bütün bunların bir beyin cerrahı hassasiyetiyle masaya yatırılması gerekiyor."

  :

  :

  :

  :

  "​Gül'ün eniştesi, AKP'li eski vekil bombaladı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete