"Hangi yüzle oy istiyorsunuz?"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman'ın Besni ilçesinde esnafı ziyaret etti, seçim bürosu önünde partililere hitap etti.
Konuşmasında, iktidara gelmeleri durumunda taşımalı eğitimi kaldıracaklarını tam gün eğitime geçileceğini ve yemeklerinin devlet tarafından verileceğini ifade eden Kılıçdaroğlu, öğretmenleri de toplumun lideri yapacaklarını kaydetti.

YAZIK GÜNAH DEĞİL Mİ BU ÜLKEYE?

Adıyaman'ın bölgede terörün olmadığı illerden birisi olduğunu ancak son günlerde bir terör örgütü ile isminin anılmasının ağırına gittiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Burada barış vardı, burada huzur vardı, burada kardeşlik vardı. Neden böyle bir şey çıktı ortaya bunu hepimizin düşünmesi lazım. Yazık günah değil mi bu ülkeye? Yazık günah değil mi insanlarımıza? Yazık günah değil mi gencecik çocuklarımıza? O anneler, babalar bu çocuklarını hangi umutlarla besliyorlar, büyütüyorlar. Teröre kurban veriyoruz" diye konuştu.
AKP'nin 13 yıldır iktidarda olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, 2002'de Türkiye'de terör olmadığını ancak bugün kan gölüne döndüğünü belirtip, bu sorunun cevabının bulunmasını istedi.

HANGİ YÜZLE OY İSTİYORSUNUZ?

7 Haziran seçimlerinin yapıldığını ve vatandaşın oyunu vererek koalisyon istediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
"Bakın arkadaşlar 1 Kasım'da sandığa gideceğiz. Elinizi vicdanınıza koyun, sandığa giderken düşüneceğiz. Ya Türkiye'nin geleceği için oy kullanacağız, ya da bu baskı devam etsin diyorsanız, tercih size aittir. Ben size doğruları söylemek zorundayım. Benim siyaset anlayışım onların siyaset anlayışına benzemiyor. Benim para derdim yok, para hırsım yok, köşeyi dönme alışkanlığım yok. Hele hele kul hakkı yeme gibi bir geleneğim, bir inancım yok. Herkesin hakkına saygı gösteriyorum. Birisi gelir size etnik kimlik üzerinden siyaset yaparsa ona itibar etmeyiniz. Herkesin kimliği kendi şerefidir. Hiç kimse kendi anne ve babasını seçme hakkına sahip değildir. Ama hepimiz annemizle babamızla gurur duyarız. Birisi gelir size din üzerinden siyaset yaparsa, bilin ki o dine en büyük saygısızlığı yapandır. Allah ile kulun arasına giren bir makam var mı? Kimin elinde terazi var şu daha iyi Müslüman'dır, şu daha kötü Müslüman'dır. Onun takdiri Allah'a aittir. Siyasetin konusu toplumu bölmek, toplumda kavga çıkarmak, gerginlik yaratmak, köşeyi dönmek, vatandaşa yalan söylemek değildir. Siz oy verdiniz, tek parti olmadı. Olmayabilir. Milletin iradesine saygı göstermeyecek miyiz?"

Kılıçdaroğlu: 
"1 Kasım'da sandığa giderken, bunu düşünerek sandığa gitmemiz lazım. 13 yıldır ülkeyi yönetiyorlar, ne hale getirdiler? Kardeşi kardeşe düşman haline getirdiler. Yazık, günah değil mi ? Eskiden huzur içindeydik, tokalaşırdık, caddelerinde rahat gezerdik, meydanlarında rahat toplanırdık, şu ülkeyi bu hale getirdiler. Şimdi kalkmış bize 'oy verin' diyorlar, hangi yüzle oy istiyorsunuz?" dedi.
 
Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  ""Hangi yüzle oy istiyorsunuz?"" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete