Günün Videosu

Melih Gökçek'ten cemaate yardım itirafı

Gökçek, “Ben sadece paralel yapının değil, hayır kurumu olarak bildiğim tüm kuruluşlara kanunun bana verdiği yasal çerçeveler için de yardım etmişimdir" dedi.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, sosyal medya hesabından, “’PARSEL PARSEL’ LAFI ÜZERİNE BİR AÇIKLAMA” başlıklı bir yazı yayımladı.

Açıklamanın hiçbir kişiyi özel olarak hedef almadığını belirten Gökçek, “Kim kendi üstüne alınıyorsa oda beni ilgilendirmez” diyerek şunları kaydetti:

“Bülent Arınç, benim kendisini paralel yapı ile irtibatlandırmam üzerine bir laf etti... Dedi ki; ‘Gökçek Ankara'yı paralel yapıya parsel parsel satmıştır’... Sol bu lafı diline doladı... Ve Ankara’yı şahsı menfaatimiz için sağa sola parsel parsel sattı diye yorumladı... Benim hakkımda suç duyurusunda bulundular... Şahit olarak da Bülent Arınç'ı gösterdiler... Bülent Arınç çeşitli televizyonlarda defalarca ‘Ben bu cümleyi yolsuzluk anlamında kullanmadım. Melih Gökçek'in paralel yapıyla yakınlığını anlatmak için söyledim’ dediyse de sol parsel parsel sözüyle yolsuzluk kastedilmiştir deyip, tepinip durdu... Bu konudaki bütün şikayetler takipsizlikle sonuçlandı... Danıştay'a gittiler, Danıştay takipsizliği onayladı... Benim aleyhimde Danıştay’dan bir karar çıktığında ‘işte adalet’ diye bas bas bağıranlar, karar benim lehimde çıkınca ‘Böyle adalet mi olur?’ diye yırtındı durdular... Ulan ne utanmaz, ne arlanmaz kişilersiniz... Adalet istediğiniz gibi çıkınca alkış, istemediğiniz gibi çıkınca tepinme...”

“ALGI YÖNETİMİ YAPANLAR ŞEREFSİZDİR”

Açıklamanın geri kalanının bu günden sonrası için olduğunu kaydeden Gökçek, şu ifadeleri kullandı:

“Elinizde belge var da savcılığa vermiyorsanız, şerefsizsiniz... Ama olmayan suçu varmış gibi algı oluşturmaya çalışıyorsanız gene şerefsizsiniz... Paralel yapı ile ilişkilerime gelince... Ben sadece paralel yapının değil, hayır kurumu olarak bildiğim tüm kuruluşlara kanunun bana verdiği yasal çerçeveler içinde yardım etmişimdir... Paralel yapının bir hayır kurumu değil ihanet şebekesi olduğunu anladığımda da onlara karşı bakışım değişmiştir... Bu tavrımı parsel parsel birilerine peşkeş çekmek olarak algı yönetimi yapanlar şerefsizdir... Bu konuda pek çok dava açtım ve açmaya devam edeceğim... Şerefsizliği yapanın yanına kar kalmasına müsaade etmem... Bilmeyenler bilsin diye bu açıklamayı yaptım... Saygılarımla...”

Kaynak: ANKA

  :

  :

  :

  :

  "Melih Gökçek'ten cemaate yardım itirafı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete