Metropoll’ün sahibi: Oyunu artıran tek parti HDP, erken seçim olmayabilir

Metropoll Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Özer Sencar, son dönemde oyunu artırabilen tek partinin HDP olduğunu ve AKP’nin tek başına iktidar olma şansının bulunmadığını belirtti.
Prof. Özer Sencar, Metropoll’ün Ağustos ayı araştırmasıyla ilgili bazı bilgileri Twitter hesabından paylaştı.

Araştırmada AKP, CHPve MHP oylarında önemli bir değişiklik olmadığını kaydeden Sencar, “Özellikle AKP oyları Haziran bulgularının aynısı idi. Dolayısıyla ne havuz araştırmacılarının paylaştığı rakamlar ne de karşıtların iddia ettiği gibi AKP oylarının eridiği iddiaları yanlıştır” ifadelerini kullandı.

Anket sonucuna göre dikkate değer seviyede oyu artan tek partinin HDP olduğuna dikkat çeken Sencar, “Bu pazar seçim olsa Mecliste 3. parti HDP olacaktır. MHP 4. partidir. HDP’ye yeni gelen oyların %75’i protest seçmenlerden, %25’i diğer partilerden geliyor. Meclis’teki partilerin hiçbirisinin baraj sorunu kesinlikle yoktur” diye yazdı.

ERKEN SEÇİMİN OLMAMA İHTİMALİ SÖZ KONUSU

AKP’nin 1 Kasım’da yapılacağı öngörülen erken seçimde tek başına iktidar olma şansının olmadığını dile getiren Sencar, “Dolayısıyla erken seçimin olmama ihtimali söz konusudur” dedi.

Sencar şu uyarıyı yapmayı da ihmal etmedi: “Burada paylaştığımız bilgiler Ağustos araştırmasının bulgularına göredir. Yapılacaksa, seçime iki aylık bir sürenin olduğu unutulmamalıdır.”

Kaynak: Diken

  :

  :

  :

  :

  "Metropoll’ün sahibi: Oyunu artıran tek parti HDP, erken seçim olmayabilir" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete