PKK'dan CHP'ye çağrı!

PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan'dan CHP'ye çağrı geldi.
PKK Yürütme Komitesi Üyesi Duran Kalkan, yaşanan süreçte sorumluluğun en başta CHP’de olduğunu belirtirken, “CHP safını net olarak ortaya koymalı. AKP’nin MHP ile kurduğu cepheye koltuk değneği olunamaz. Türkiye’nin AKP’den ve Erdoğan’dan kurtulması gerekiyor” dedi.

ANF’nin haberine göre, Avrupa’da örgüte yakın çizgide yayın yapan Med Nuçe televizyonuna konuşan Kalkan, “Kürdistan’daki öz yönetim direnişi, aynı zamanda demokratik Ortadoğu ve Türkiye direnişidir. Türkiye’de de Türkiye’nin demokratik mücadelesi olarak, özerkliği olarak sürmeli. Ortak demokrasi cephesinde birleşip faşizme karşı mücadele yürütülmeli” derken, Türkiye’de “Fiili CHP-AKP-MHP faşist, milliyetçi koalisyonu” olduğunu savundu.

SORUMLULUK DÜŞÜYOR

CHP’nin safını net olarak ortaya koyması gerektiğini belirten Kalkan, CHP’nin içinde tutarlı sosyal demokratların yer aldığını ve mücadelelerine saygı duyduklarını kaydetti.

Kalkan şöyle devam etti:

“Kılıçdaroğlu’nun nalına da mıhına da vuran AKP’ye koltuk değneği olan CHP’lilik artık bitmeli. gelinen noktada AKP’nin MHP ile kurduğu cepheye koltuk değneği olunamaz. CHP, suç ortağı mı olacak, onlara karşı demokratik direnişin yanında mı yer alacak? En başta CHP’ye sorumluluk düşüyor; bütün tutarlı sosyal demokratları çağırıyoruz; demokrasi cephesine katılın. Herkesin özgürce yaşadığı demokratik Türkiye sistemini kuralım. Sendikalar, dernekler, sivil toplum örgütleri; herkes için geçerli. Faşizm karşısında tarafsız olunamaz.”

TÜRKİYE ERDOĞAN'DAN KURTULMALI

“Tüm kalbimle inanıyorum. Kürt halkının öz yönetim ve öz savunma direnişi kazanacak” diyen Kalkan, “Türkiye’nin AKP’den ve Erdoğan’dan kurtulması gerekiyor. AKP içindeki bazı çevreler de yarınlarını iyi düşünsünler. Ahmet Davutoğlu’na zorla yaptırılıyor bazı şeyler, o yüzden inandığı şeyleri yapmıyor. Müzakere için karar aldı, Tayyip Erdoğan müdahale etti, bozdu. Davutoğlu ‘Koalisyon kuracağım’ dedi, Erdoğan müdahale etti. Kimse sanmasın ki, yaptıkları yanlarına kar kalacak” diye konuştu.

  :

  :

  :

  :

  "PKK'dan CHP'ye çağrı!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete