Yapı-Yol Sen'den Erdoğan açıklaması: Alkış memuru değiliz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yarın Haliç Kongre Merkezi'nde katılacağı etkinliğe Tapu ve Kadastro personelinin katılımının zorunlu kılınması çalışanları kızdırdı. Yapı-Yol Sen açıklama yaparak "alkış memuru değiliz" dedi.
Tapu ve Kadastro II.Bölge Müdürlüğü’nün 03/06/2016 tarih 62872414-873.01/E.1303934 sayılı yazısı ile 05/06/2016 günü Dünya Çevre Günü kapsamında İstanbul Haliç Kongre Merkezinde düzenlenecek olan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ında katılım sağlayacağı  etkinliğe Tapu ve Kadastro II.Bölge Müdürülüğü’ne bağlı olarak çalışmakta olan her unvan ve kademedeki tüm personelin katılımını zorunlu kılan bir yazıyı işyerlerine gönderildi. Çalışanlar olaya tepki gösterdi.

Yapı Yol-Sen sendikası yaptığı açıklamada "Tapu ve Kadastro Müdürlüklerinde hizmet üreten kamu emekçileri yetersiz personel sayısına rağmen her geçen gün artan iş yüküne karşılık vermek için büyük bir özveri ve fedakârlıkla hafta içi hafta sonu demeden mesaiye kalarak çalışmaktadır. Fakat anlaşıldığı kadarı ile idarece bu çalışmalar yeterli görülmemiş olmalıdır ki Tapu ve Kadastro çalışanlarının pazar günü gerçekleştirilecek olan toplantıya katılımları da zorunlu kılınmıştır" dedi.

"KİMSENİN ALKIŞ MEMURU DEĞİLİZ"

"Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’ne tavsiyemiz bu ve benzeri etkinliklere alkış memuru taşımak için çaba sarf edeceklerine kurum çalışanlarının özlük ve sosyal haklarının gelişmesi ve vatandaşlarımızın daha nitelikli bir hizmet almaları için çalışma yürütmeleridir"diyen sendika şöyle devam etti:

"Tapu ve Kadastro emekçileri arasında iyi bilinen bir hikâye vardır. Server Dede Padişah 1.Mahmud döneminde Tapu ve Kadastro Defterhane amiri olan görev yapmakta iken Padişah 1.Mahmud’un kanuna aykırı olarak talep ettiği bir isteği yerine getirmemiş ve bu sebeple idam edilmiştir.

Bizler Tapu ve Kadastro emekçileri olarak padişah fermanına boyun eğmeyen ve karşılığını hayatı ile ödeyen ama bugüne kadar ismini ve ilkelerini yaşatan bir geleneğin temsilcileriyiz. Tapu ve Kadastro emekçileri olarak biliyoruz ki tarih er ya da geç bizleri haklı çıkaracaktır. Bizler Tapu ve Kadastro emekçileri olarak Server Dede’nin bize miras bıraktığı kamu yararına adil, eşit hizmet üretme ilkesini soruşturmalara, sürgünlere ve baskılara rağmen savunacağız.

Yapı-Yol Sen İstanbul Şubesi olarak açık ve net bir şekilde ifade etmek isteriz ki kamu yararı, meslek onuru gözetilmeden gerçekleştirilen tüm uygulamaların padişah dahi buyursa karşısında yer alacağız. Bizler bu ülke vatandaşlarına hizmet üreten kamu emekçileriyiz. Kimsenin alkış memuru değiliz, olmayacağız."

 Kaynak: oda.tv

  :

  :

  :

  :

  "Yapı-Yol Sen'den Erdoğan açıklaması: Alkış memuru değiliz!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete