​Fenerbahçe'ye silahlı saldırı!

Rize'den Trabzon'a giden Fenerbahçe takım otobüsüne Sürmene'de silahlı ve taşlı saldırı oldu.
Çaykur Rizespor maçının ardından uçakla İstanbul'a dönmek için Trabzon Havalimanı'na doğru yola çıkan Fenerbahçe kafilesi, Araklı ilçesi girişinde silahlı saldırıya uğradı.

Çaykur Rizespor maçı sonrası uçakla İstanbul'a dönmek için Trabzon Havalimanı'na doğru yola çıkan Fenerbahçe kafilesi, Araklı ilçesi girişinde silahlı saldırıya uğradı. Emniyet yetkililerinin ifadesine göre, pompalı tüfekle açılan ateş sonucu otobüsün camı kırıldı. Kırılan cam otobüs şoförünün yüzüne geldi ve yaralanmasına neden oldu.

Saldırı sonrası Fenerbahçe otobüsünün camı önden ve yandan kırıldı.

Özellikle burun bölgesinden ciddi yara alan ve kan fışkıran şoför, direksiyon kontrolünü kaybetmek üzere iken, otobüsün içinde bulunan Fenerbahçe Kulübü'nün güvenlik görevlileri hemen direksiyona tutarak otobüsün yoldan çıkmasını önledi. Bu sırada otobüsün bir köprünün üzerinden geçmekte olduğu, dolayısıyla yapılan bu müdahalenin otobüsün köprüden uçmasını önlediği öğrenildi. 

Otobüsün yol kenarına çekilmesinin ardından takım otobüsünde bulunan doktorlar şoföre müdahale ederek kanı durdurmaya çalıştı. Ancak burunda oluşan ciddi yara nedeniyle kan durmadı ve bu kez ağzından kan geldi. Şoför bunun üzerine hastaneye kaldırıldı.

Saldırıda yaralanan otobüsün burnundan ve ağzından fışkıran kanlar direksiyona saçıldı.
Polis, saldırının ardından karayolunu trafiğe kapatırken, Fenerbahçe kafilesi de beklemeye alındı. Sarı lacivertli takımın, zırhlı otobüsle Trabzon'a götürüleceği öğrenildi.

Fenerbahçeli futbolcular saldırı sonrası büyük korku yaşarken, polis hemen yolu kapattı.

  :

  :

  :

  :

  "​Fenerbahçe'ye silahlı saldırı!" hakkında Tweetler

  DİĞER SPOR HABERLERİ