​İstatiktiklere göre şampiyon…

Mersin'i deplasmanda devirip çok kritik bir virajı daha atlatan Galatasaray, artık mutlu sona çok yakın. Bunu istatistikler söylüyor...
Ligde son 3 haftaya girilirken, Mersin İdmanyurdu’nu deplasmanda devirip zirvedeki yerini koruyan Galatasaray, mutlu sona çok yaklaştı. 3 puanlı sistemin uygulandığı 27 sezonluk döneme bakıldığında, Sarı-Kırmızılı ekibin son 3 haftaya lider girip de, şampiyonluğu kaptırdığı tek bir sezon bile yok. Hatta fazlası var.

Bu 27 sezonluk dönemde, şampiyonluğun son 3 haftada kaptırıldığı 5 sezon bulunuyor. 2009-2010 sezonunda lider Fenerbahçe, şampiyonluğu Bursaspor’a kaptırdı. 2007-2008 sezonunda lider Fenerbahçe, şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırdı. 2005-2006 sezonunda yine lider Fenerbahçe, şampiyonluğu yine Galatasaray’a kaptırdı.

1995-1996’da lider Trabzonspor, şampiyonluğu Fenerbahçe’ye kaptırdı. 1992-1993’te de lider Beşiktaş, şampiyonluğu Galatasaray’a kaptırdı. Yani Galatasaray, son 3 haftada tam 3 kez geriden gelip, ezeli rakiplerinden şampiyonluğu kaptı.

FENER 3 KEZ KAPTIRDI

Fenerbahçe 3 kez, Beşiktaş ve Trabzonspor da 1’er kez şampiyonluğu kaptırdı. Bu açıdan bakıldığında, Galatasaray’ın son dönemece kafa kafaya girdiği hiçbir sezonda mutlu sonu rakiplerine bırakmadığı görülüyor.

Kalan 3 haftada sırasıyla Gençlerbirliği, Beşiktaş ve Çaykur Rizespor (d) ile kozlarını paylaşacak olan Sarı-Kırmızılılar, bu 270 dakikalık serüveni kayıpsız atlatıp, rakiplerinin aldığı sonuçlara bakmadan 4. yıldızı göğsüne takmayı hedefliyor. Ziraat Türkiye Kupası’nda da yoluna devam eden Cim Bom, iki kupayı birden müzesine götürmek için adeta gün sayıyor.

Kaynak: Fanatik

  :

  :

  :

  :

  "​İstatiktiklere göre şampiyon…" hakkında Tweetler

  DİĞER SPOR HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete