3 kişilik "Barış yürüyüşü" ekibi gözaltına alındı

Beykoz'da Mustafa Aksoy ve Resul Kalyoncu isimli iki arkadaş,1 yıl önce ve 52 günde tamamlanan Beykoz'dan Sarp'a barış yürüyüşü yaptı.
52 GÜNDE SARP'A YÜRÜMÜŞLERDİ

29 eylül 2015 günü öğrenci olan Mustafa Aksoy ve ticaretle uğraşan Resul Kalyoncu barış yürüyüşü adı altında 52 günde tamamlanan Beykoz'dan Sarp'a yürüyüş yapmıştı. Bu iki arkadaş yine öğrenci olan Vedat Çamlı ile birlikte Beykoz'dan Şemdinli'ye kadar sürecek ikinci bir yürüyüş planladı

" BİZİ AYAKATA TUTACAK ŞEY SEVGİ VE BARIŞTIR. "

Yürüyüş öncesi basın açıklamasını Mustafa Aksoy okudu ; "Bu günlerde ihtiyacımız olan ve bizi ayakata tutacak şey sevgi ve barıştır. Aynı topraklarda yaşıyor, aynı gökyüzüne bakıyor, aynı havayı soluyoruz. Bütün fikirlerin birlik, beraberlik ve barış ortak paydasında toplanabileceğini göstermek amacıyla yürüyüşümüzü gerçekleştireceğiz" dedi

Grup yürüyüşün navigasyonda 1826 kilometre göründüğünü ve yaklaşık 70-90 gün süreceğini belirtti. Basın açıklamasının ardından 3 kişinin hareketine polis ekipleri izinsiz olduğu gerekçesiyle izin vermedi.

GÖZALTINA ALINIP POLİS MERKEZİNE GÖTÜRÜLDÜLER

İzin konusunda grup ile polis müdürleri arasında ilginç diyaloglar yaşadı. Yürüyüşlerine başlamak isteyen 3 eylemci polis ekipleri tarafından durdurularak gözaltına alındı. İzinsiz yürüyüş nedeniyle gözaltına alınan eylemcileri işlemleri emniyette devam ediyor.

Kaynak: Grihat.com

  :

  :

  :

  :

  "3 kişilik "Barış yürüyüşü" ekibi gözaltına alındı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete