Asker o bölgeyi didik didik arıyor

Hakkari ve çevresinde terör örgütü PKK’ya yönelik yapılan operasyonlar devam ederken, TSK ise sabahın erken saatlerinden itibaren yollarda patlayıcılara karşı arama tarama çalışması yapıyor.
Hakkari ve çevresinde PKK’ya yönelik yapılan operasyonlar devam ederken, TSK ise sabahın erken saatlerinden itibaren yollarda patlayıcılara karşı arama tarama çalışması yapıyor.

Yüksekova’daki operasyonların tamamlanması ve kısmi olarak sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından, bölgenin tamamen teröristlerden temizlemek için yapılan operasyonlar ise sürüyor. Dağlarda didik didik PKK’lı arayan TSK, yolların daha güvenli hale gelmesi için de büyük çaba harcıyor.Sabahın erken saatlerinden itibaren yollara çıkan askerler, Van, Hakkari ve Yüksekova karayolunda yaklaşık 70 kilometrelik alanda mayın arama tarama çalışması yapıyor. Halkın ve askeri konvoyların daha güvenli yollarda seyehat etmesi için yapılan uygulama, Jandarma Özel Harekat timleri tarafından yürütülüyor. Yollarda ve yol kenarlarındaki şüpheli noktalar ise sinyal kesici jammerler eşliğinde titizlikle kontrol ediliyor.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Asker o bölgeyi didik didik arıyor" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete