Taksim karıştı: Çok sayıda gözaltı var

Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi polis ablukasına alındı. Taksim Meydanı'nda çok sayıda polis otobüsü bulunuyor. Bu arada bir grup yürüyüşü engellemek için Taksim Meydanı'na giriş yapmak istedi.
Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi çevresinde hareketli saatler yaşanıyor. LGBTİ'nin yürüyüş çağrısı üzerine polis Cumhuriyet Anıtı çevresini bariyerlerle kapattı. Taksim Meydanı'na çok sayıda polis sevk edilirken, meydanın çeşitli yerlerine TOMA'lar konuşlandırıldı.

TAKSİM'E GİRMEK İSTEYEN 11 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

LGBTİ Onur Yürüyüşü'nü provoke etmek isteyen bir gruptan 11 kişi gözaltına alındı. Divan Kavşağı'nda toplanarak tekbir getiren grubun etrafı polis tarafından çevrildi. Türk bayrağı açarak Taksim'e yürümek isteyen gruptakiler polis tarafından yaka paça gözaltına alındı.POLİS METRO ÇIKIŞLARINI TUTTU

Taksim Meydanı'nda  bekletilen çevik kuvvet araçlarına bindirilen eylemciler işlemleri için emniyete götürüldü.  Öte yandan polisin Taksim Meydanı ve çevresindeki güvenlik önlemleri sürüyor. Polis, grupların metro ile Taksim'e gelme ihtimalini değerlendirerek metro çıkışlarında bekliyor. 

POLİSTEN "YÜRÜTMEYECEĞİZ" TEHDİDİ

7. Trans Onur Yürüyüşü için toplanan transların yanına gelen polis yürüyüşe izin vermeyeceklerini söyledi.

Kaynak: cumhuriyet.com.tr - DHA

  :

  :

  :

  :

  "Taksim karıştı: Çok sayıda gözaltı var" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete