​MİT, hükümeti yalanladı

Milli İstihbarat Teşkilatı(MİT) Adana'da durdurulan silah yüklü TIR'ların 'Bayırbucak Türkmenleri'ne gittiği iddialarını resmi yazıyla yalanladı.
KARŞI GAZETE | HABER MERKEZİ

Adana'da TIR'lara ilişkin davanın görüldüğü mahkemeye MİT tarafından gönderilen yazıda 'TIR'lar kurum içi malzeme nakli yapıyordu' denildi. Tayyip Erdoğan 24 Kasım 2015 tarihinde yaptığı konuşmasında o TIR'lar 'Bayırbucak Türkmenleri'ne gidiyordu demişti. MİT böylelikle mahkemeye gönderdiği resmi yazıyla Erdoğan'ı yalanlamış oldu.

JANDARMA MİT'İ DİNLEMEMİŞ

MİT tarafından mahkemeye gönderilen resmi yazıda diğer dikkat çeken nokta ise iddiaların aksine jandarmanın MİT'i dinlemediği, jandarmanın  dinlediği 7 telefon numarasının MİT'e ait olmadığı ortaya çıktı. Jandarma tarafından dinlenen telefonlarda 6'sının personele ait olduğu 1 telefonun ise personel eşine ait olduğu belirlendi. MİT'in gönderdiği yazıda "Önleme dinlemesi kararında yer alan ve personelimize ait olan GSM numaraları personelimizin şahsi numaraları olmakla birlikte soruşturmamıza konu görevler kapsamında da kullanılmıştır" denildi.İşte Vural Ergül'ün o paylaşımları;
 
  karsigazete.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "​MİT, hükümeti yalanladı" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete