AKP İsrail için Hamas'ı harcadı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Karar Gazetesi, İsrail’le 'Normalleşme' görüşmelerindeki şartı manşetine taşıdı.
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na yakınlığıyla bilinen Karar Gazetesi'nin, İsrail’le “normalleşme” görüşmelerindeki “Hamas şartı” nedeniyle Hamas yöneticilerinin Katar’a gönderilmesini “Hamas jesti” olarak vermesi dikkat çekti.

Türkiye’nin Mavi Marmara saldırısından sonra 6 yıldır askıya aldığı İsrail ile ilişkilerin, 26 Haziran’da yapılması planlanan son bir görüşmeyle “normalleşmesi” planlanıyor. Karar Gazetesi'nden Hilal Öztürk, görüşmelerde İsrail’in masaya getirdiği “Hamas yöneticileri Türkiye’yi terk etsin” şartından sonra yaşananları aktardı.

HAMAS'IN ÜLKEYİ TERK ETMESİNİ 'JEST' OLARAK DEĞERLENDİRDİ

Gazetenin, İsrail’in tepkisi nedeniyle Türkiye’nin Hamas’ı uyarmasının ardından yöneticilerin ülkeyi terk etmesine “jest” demesi dikkat çekti.

Haberde şöyle denildi:

“İsrail’in talebinin ardından Türkiye’nin durumu ilettiği Hamas yöneticilerinin ‘Bizim buradaki varlığımızın Filistin davasının ve halkının dostu Türkiye’ye zarar vermesine izin veremeyiz. Türkiye’nin çıkarları bizim de çıkarlarımız’ dediği belirtildi. Türk yetkililere teşekkür eden Hamas yöneticilerinin Katar’a geçtiği belirtildi. Böylece İsrail’in Türkiye’yi zorladığı Hamas şartı da kendiliğinden çözümlenmiş oldu.

İşte o gazete:


Kaynak: odatv.com

  :

  :

  :

  :

  "AKP İsrail için Hamas'ı harcadı" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete