​Ankara'da yolcu otobüsüne silahlı saldırı

Ankara'da seyir halindeki 3 yolcu otobüsüne pompalı tüfekle saldırı düzenlendi. Saldırıda 7 kişi yaralandı.
Ankara’da 3 yolcu otobüsüne silahlı saldırı düzenlendi. Saldırının bir araçtan yapıldığı belirtilirken,  konuyla ilgili Ankara Valisi tarafından yapılan açıklama yapıldı.

Yapılan açıklamada, saldırının terörle bağlantısının olmadığı ifade edilirken, yaralı sayısı 7 olarak belirtildi. Ankara Valisi ayrıca saldırganın tespit edilip gözaltına alındığını, zanlının 24 suçtan sabıkası olduğunu söyledi.

Olay, saat 17.30 sıralarında çevre yolunda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Ankara'dan Diyarbakır'a seyir halinde olan yolcu otobüsüne Ankara Çevre Yolu Keçiören Etlik çıkışında seyir halindeyken bir araç tarafından ateş açıldı. Olayda, Selahattin Aslan, Selçuk Yağız, Müfit Kara ve Zülfü Kırmızıçiçek yaralandı.Otobüsteki yolcuların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Yaralılar olay yerindeki ilk müdahalelerinin ardından ambulanslara alınarak çeşitli hastanelere sevk edildi.

Polis ekipleri, olayın meydana geldiği yolda güvenlik önlemleri alarak bölgeye olay yeri inceleme ve terör mücadele şube ekiplerini çağırdı.


ANKARA VALİSİ’NDEN AÇIKLAMA

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, yolcu otobüsüne yapılan silahlı sadırının terör saldırısı olmadığını belirterek, olayda yaralanan 7 kişinin hayati tehlikelerinin bulunmadığını söyledi.

Ankara Valisi Mehmet Kılıçlar, yolcu otobüsüne yapılan silahlı saldırıyla ilgili yaptığı açıklamada, “Olay kesinlikle terör saldırısı değildir. Failin 24 suçtan sabıkası var. Av tüfeğiyle seyir halindeki 3 yolcu otobüsüne ateş açtı. Olay sonucu 7 kişi yaralandı. Fail güney çevre yolunda polis ekipleri tarafından alındı. Fail polisle de çatışmaya girdi. Yanında da bir çocuk ile 3 pompalı tüfek vardı. Yaralıların hayati tehlikesi bulunmuyor” dedi.

  :

  :

  :

  :

  "​Ankara'da yolcu otobüsüne silahlı saldırı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete