close
Günün Videosu

Bombacının taziye çadırına operasyon!

Polis Van'daki taziye çadırına operasyon yaptı.
Ankara`da katliam yapan terörist için hazırlanan taziye çadırına operasyon yapıldı, ağabeyi ve taziyeye katılan 7 kişi gözaltına alındı.

Ankara’da askeri servis araçlarına yönelik hain saldırıyı gerçekleştiren PKK PYD mensubu terörist Abdulbaki Sömer`in ağabeyi Nuri Sömer ile 7 kişi bu sabah polis tarafından yapılan operasyonda gözaltına alındı. Gözaltına alınanların, terörist Sömer`in bir caminin alt katında düzenlenen taziyesine katılanlar arasında bulundukları belirtildi.

Ankara`da geçen çarşamba günü askeri servis araçlarını hedef alan ve yaralılardan memur Adem Dedehayır`ın da bugün yaşamını yitirmesiyle şehit olanların sayısının 29`a çıktığı bombalı saldırıyı gerçekleştiren terörist için Van`da taziye açıldı. İpekyolu İlçesi`ndeki Hacıbekir Mahallesi Esentepe Sokak`taki Esentepe Camii`nin alt katında bulunan taziye ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Van Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri bu gerçekleştirdiği operasyonda, HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer`in de katıldığı terörist Abdulbaki Sömer`in taziyesine gelenlerden 8 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar arasında Sömer`in ağabeyi Nuri Sömer ve bir de imamın bulunduğu 8 kişiyi gözaltına aldı.DBP`Lİ BAŞKANLAR EVDE BULUNAMADI

Polis operasyonda, DBP İl Eşbaşkanları Ökkeş Kava ve Caziye Duman`ı evlerine de gitti, ancak onları bulamadı. Kava ve Duman`ın parti binasında olduğu ortaya çıkınca, polis buraya geldi.

Polis parti binasının bulunduğu sokağa kapatarak operasyon için beklemeye başlarken, Eş Başkanlar Ökkeş Kava ve Caziye Duman, balkona çıkarak zafer işareti yaptı.

Teröris Abdulbaki Sömer`in taziyesine katıldığı için hakkında Van Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılan HDP Van Milletvekili Tuğba Hezer de parti binasına geldi. Hezer, danışmanı aracılığıyla gazetecilerle görüşmek istemediğini belirtirken açıklamaların genel merkez tarafından yapılacağını iletti.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Bombacının taziye çadırına operasyon!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete