CHP'de gerginlik... '200 kişiyle parti binası bastı'

Olağan Kurultay ve genel başkanlık yarışının gerginliği CHP Adana örgütünü karıştırdı, il toplantısına polis çağrıldı.
İl binasında Çukurova İlçesi'nde yapılan delege seçimleriyle ilgili yapılan itirazları görüşmek üzere biraraya gelen yönetim kurulu toplantısı devam ederken, aralarında Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın da bulunduğu yaklaşık 200 kişi, parti binasına girdi.

Başkan Karalar, yönetim kurulu üyelerinden birini çağırıp birlikte aşağı indi. Bu sırada yaşanan kargaşa nedeniyle bazı parti yöneticileri toplantıyı terk etti. Olayla ilgili CHP genel merkezini bilgilendiren İl Başkanı Gökhan Yağ ise toplantıyı sonlandırıp güvenlik güçlerine haber verdi. Bunun üzerine polis parti binasına gelirken, kalabalık da binayı terk etti.

'BASKI UYGULAMAK İSTİYORLAR'

CHP'nin Çukurova delege seçimleriyle ilgili yaşandığı ileri sürülen olayla ilgili açıklama yapan İl Başkanı Gökhan Yağ şunları söyledi:

"Olağan yönetim toplantımız vardı. Çukurova ilçemizde hafta sonu yapılan delege seçimlerine yönelik itirazlar da gündem maddelerimiz arasındaydı. Çünkü burada 10'a yakın itiraz vardı. Belediye Başkanı Zeydan Karalar, 200 kişiyle binaya geldi. Toplantıyı yapılamaz hale getirdi. Bir yöneticimizin koluna girerek dışarıya çıkardı. Bir duyum almışlar, delege seçimlerinin iptaliyle ilgili. Delegeler ve üyeler üzerinde uyguladıkları baskıyı il yöneticilerine de uygulamak istiyorlar. Merkezi bilgilendirdik. Polisi çağırdık. Toplantıyı bitirmek zorunda kaldık. Belediye başkanlığı hizmet yeridir. Devletin verdiği gücü üyeye karşı, halka karşı siyaseten kullanmak hem etik değildir, hem de CHP’li bir belediye başkanına yakışmamaktadır."

KARALAR: BASKIN DEĞİL ZİYARET

Parti binasına girişi 'baskın' olarak tanımlanan Karalar ise seçilmiş delegelerin değiştirilmek istendiğini duyduğunu, bu gelişmeyi öğrenmek üzere parti binasına gittiğini ve bir yöneticiyi görüşmek için çağırdığını belirterek, "Partimi ziyaret etmemden daha doğal ne olabilir?

Baskın suçlamasını asla kabul etmiyorum. Delege seçimlerine yapılan itirazlar ilçede görüşülmeden il yönetiminde ele alınmış. Benimle birlikte bu gelişmeleri duyanlar da orada toplanmıştı"
diye konuştu.

  :

  :

  :

  :

  "CHP'de gerginlik... '200 kişiyle parti binası bastı'" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete