Gül'ün oğlu gitti, Sancaklar'ın oğlu geldi

Gül’ün küçük oğlu Mehmet Emre Gül ile adını duyuran memlekettengelsin.com isimli yöresel ürünler satan sitesinin yeni ortaklarla yola devam ettiği anlaşıldı.
E-ticaret sektöründeki girişimleri ile gündeme gelen Mehmet Emre Gül’ün en dikkat çekici yatırımı, yöresel gıda ürünleri satan memlekettengelsin.com isimli site olmuştu. Gül’ün, bir diğer genç girişimci arkadaşı Mehmet Yasin Darbaz ile hayata geçirdikleri site şimdilerde yeni bir ortaklık yapısı ile yoluna devam ediyor. 

YENİ ŞİRKET KURULDU

Beş yıldan bu yana, 50’yi aşkın yöreden yüzlerce ürünün tüketici ile buluşturulduğu site için yeni bir şirket kurulduğu anlaşıldı. Geçtiğimiz ağustos ayı başında kurulan 150 bin TL sermayeli MG İnternet Hizmetleri A.Ş., sitenin yeni sahibi konumunda. Yeni şirkette 5 kurucu isim bulunuyor.

YÜZDE 75’İ, SANCAKLAR’A AİT

Gül’ün eski ortağı M. Yasin Darbaz yeni şirkette yüzde 25 hisseye sahip. Şirketin yüzde 57 hissesi Ethem Sancak’ın yeğeni Mustafa Sancak’a, kalan yüzde 18’lik hisse ise eşit oranlarda, Recep Sancak, Bülent Denkdemir ve Hakan Özyürek’e kayıtlı görünüyor. Denkdemir ve Özyürek'in Sancaklar’a şirketlerde yönetici olarak görev yaptıkları anlaşıldı. Sitenin yeni adresi ise, Sancaklar’a medya şirketlerinin de bulunduğu Bahçelievler’deki İhlas Plaza binası. Üç kişinin yönetiminde yer aldığı şirkette başkan ve başkan yardımcılığı konumunda, aynı zamanda kuzen olan, Recep ve Mustafa Sancak bulunuyor.

GÜL ABD'YE GİTTİ YOLLAR AYRILDI

MG İnternet Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu üyesi M. Yasin Darbaz, Hürriyet Dünyası’na yaptığı açıklamada, eski ortağı Gül’ün Amerika’ya gitmesi ile iş ilişkilerinin sona erdiğini söyledi. Darbaz, ortaklarından Recep Sancak ile ise, yıllar öncesine dayalı bir arkadaşlığının olduğunu söyledi. Darbaz, kârlılığın düşük olmasına karşın büyüme oranlarının iyi durumda olduğunu kaydetti.

Kaynak: Dinçer Gökçe | Hürriyet

  :

  :

  :

  :

  "Gül'ün oğlu gitti, Sancaklar'ın oğlu geldi" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete