close

Ege'de yine göçmen faciası: 22 ölü

Muğla'nın Datça İlçesi'nde, göçmenleri taşıyan tekne battı. Son belirlemelere göre 22 göçmen hayatını kaybetti.
Yetkililer ilk belirlemeye göre dördü çocuk, 13 kişinin cesedini denizden çıkardı. Daha sonra yapılan arama çalışmalarında 9 göçmenin daha cesedine ulaşıldı. 

Datça'nın Körmen Mevkisi ile Yunanistan'ın İstanköy Adası arasındaki uluslararası sularda bugün saat 06.00 sıralarında çok sayıda göçmeni taşıyan ve gezi teknesi olarak kullanılan 20 metrelik ahşap tekne battı.

Bölgeye 5 Sahil Güvenlik Botu gönderildi. Denizde can pazarı yaşanırken 205 mültecini kurtarıldığı, dördü çocuk 13 mültecinin cesedinin denizden çıkarıldığı bildirildi.

9 GÖÇMENİN DAHA CESEDİNE ULAŞILDI

Datça açıklarında uluslararası sularda batan 'Arıcoğlu' isimli eski gezi teknedeki 9 kaçak göçmenin daha cesedine ulaşıldı. Böylelikle ölenlerin sayı 4'ü çocuk, 11'i kadın olmak üzere 22 kişiye ulaştı.

Suda bitkin haldeki 211 kaçak göçmen ise kurtarıldı. Sahil güvenlik botlarına alınan kaçaklar, Bodrum'a götürülmek üzere yola çıktı. Batan teknede dalgıçlarla yapılan aramada başka cesete rastlanmadı. Sahil güvenlik botuna yedeklenen suya yarı batık haldeki tekne Bodrum'a doğru çekilmeye başlandı.

Bölgede kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Ege'de yine göçmen faciası: 22 ölü" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete