Eşinin üstünde Rus ruleti oynayan polis, para cezasıyla kurtuldu

Polis koca eşinin üzerinde Rus ruletine kalkıştı. Mahkeme “Rus ruleti teşebbüste kaldı” dedi, kocaya da, karısına da basit yaralamadan ceza verdi.
İstanbul'da polis memuru Kemal P., kendisini ihanetle suçlayan eşi Ayşe P.'nin başına şarjöründe tek mermi bıraktığı beylik tabancasını dayayınca mahkemelik oldu. "Bu mermiyle ya sen ölürsün ya da ben" diyen ve eşini darp eden polis memuruna da, eşine de "basit yaralama" suçundan 2 bin 500 lira para cezası verildi.

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen dava dosyasına göre polis memuru Kemal P. (28) ile Ayşe P. (23) 4 yıl önce internette tanıştı. Çift, bir yıl sonra ailelerden gizli nikâh kıyarak evlendi. Bir süre sonra Ayşe P., polis eşinin internette başka bir kadınla ilişkisi olduğunu iddia edince, Kemal P., "Seni öldüreceğim, senden ayrılacağım" dedi. Eşinin bu sözlere yanıtı, "Ayrılalım" olunca şiddet başladı. Beylik tabancasına tek mermi süren Kemal P, eşiyle "Rus ruleti" oynamaya kalktı. İddiaya göre silahın namlusunu eşinin şakağına dayayan şüpheli polis memuru, "Bu mermiyle ya sen ölürsün ya da ben" dedi. Korkudan şaşkına dönen kadın, kocasının elinden kurtulunca soluğu savcılıkta aldı. Ardından boşanma davası açtı.

Birbirlerinden şikâyetçi olan çift hakkında "yaralama" suçundan 1.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle karşılıklı dava açıldı. Davayı karara bağlayan mahkeme, "Rus ruleti teşebbüste kaldığı" için polis memuru Kemal P. ve Ayşe P.'ye yaralama suçundan 2 bin 500'er lira adli para cezası verdi.

  :

  :

  :

  :

  "Eşinin üstünde Rus ruleti oynayan polis, para cezasıyla kurtuldu" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete