Türkiye sınırında çok önemli gelişme!

IŞİD Türkiye-Suriye sınır bölgesinde saldırıya geçti. Örgüt, Suriyeli muhaliflerin elindeki Mare kasabasının kontrolünü ele geçirmek için yoğun saldırı başlattı ve kasabayı kuşattı.
Suriyeli muhalif gruplar, IŞİD’in perşembe günü bölgeye sürpriz bir saldırı başlattığını, bu sabah da Mare’ye tank ve patlayıcı yüklü arabalarla saldırdığını bildiriyor.

‘IŞİD BÖLGEYİ TAMAMEN KUŞATTI’

Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü, IŞİD'in Halep'in kuzeyindeki Mare şehri yakınlarındaki bazı köyleri ele geçirdiğini ve örgütün bölgeyi tamamen kuşattığını açıkladı.

Türkiye ile Halep arasındaki “Azez koridoru” üzerinde kalan kasaba, hem insani olarak Halep’e yardımların ulaşabilmesi hem de askeri açından muhaliflerin bölgede tutunabilmeleri için stratejik olarak önemli.

Bölge muhalifler, Suriye ordusu ve IŞİD tarafından bölünmüş durumda.

IŞİD’in önce Azez çevresindeki altı köyü ele geçirdiği ve Mare kasabasına güneyden bağlantıyı kestiği belirtiliyor. Mare’de 15 bin sivilin olduğu tahmin ediliyor.

Uzmanlar, IŞİD’in Suriye’nin diğer bölgelerinde toprak kaybetmesine rağmen yeni saldırı düzenleyebilmesinin, örgütün hâlâ saldırı kapasitesi olduğunu göstermesi açısından önemli olduğunu söylüyor.

  :

  :

  :

  :

  "Türkiye sınırında çok önemli gelişme!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete