​'Cinsel saldırı' skandalında çelişkili ifadeler

Bitlis’teki cinsel istismar ve şantaj iddiasına ilişkin ifade tutanaklarına ulaşıldı.
Tutanaklarda 'cinsel saldırı' skandalında çelişkili ifadeler yer alırken, daha önce söz konusu kadınları tanımadığı belirten M.Ö ifadesinde P.A. ile sadece flört ettiğini öne sürdü.

‘Bitlis Ensar Vakfı’ndaki cinsel istismar ve şantaj iddiasına ilişkin adli süreç başladı. Konuya ilişkin mağdur P.A. ve cinsel saldırı ile suçlanan cinsel saldırı ile suçlanan imamlıktan Din Kültürü Öğretmenliği'ne geçiş yapan M.Ö.'nün Bitlis Sulh Ceza Hakimliği’nde alınan ifadelerinde daha önce soruşturma geçirdikleri, hatta ifadelerinin alındığı ortaya çıktı. Kadınlara şantaj yoluyla cinsel istismarda bulunduğu iddia edilen M.Ö ifadesinde "Yaklaşık on gün önce İl Milli Eğitim Müdürlüğünce müfettişe ben ve o şahıs ifade verdik, o ifadesinde benimle hiçbir ilişkisi olmadığını söylemiştir" dedi. 

M.Ö: SADECE FLÖRT ETTİK

P.A.'yı kesinlikle tanımadığını ve yine kesinlikle Ensar Vakfı ile bir ilişkisinin olmadığını öne süren M.Ö. savcılık ifadesinde kendisinin P.A.'ya karşı tehdit ve şantajda bulunmadığını iddia ederek sadece flört ettiğini öne sürdü. M.Ö., P.A.'nın psikolojisinin bozuk olduğu, bunları da bu yüzden yaptığı iddiasında da bulundu. 

Mağdur kadınlardan P.A ise verdiği ifadede tecavüze ve şantaja uğradığını iddia etti. P.A. ifadesinde "Ben her ne kadar önceki ifademde M.Ö.'den şikayetçi değilim diye ifade verdiysem de, bunu korkudan ve kendimi manevi yoğun bir baskı altında hissettiğim için yaptım. Burada ve daha önceki ifademde de belirttiğim sıkıntıları bana yaşatan M.Ö.'den şikayetçi ve davacıyım. Tayinim çıkartılarak farklı bir ilde güven içinde görevimi yapmak istiyorum" dedi. 

SORUŞTUIRMADAN VALİLİĞİN HABERİ YOKMUŞ

Cinsel saldırı haberlerinin medyaya yansıdığı 12 Mayıs tarihinde Bitlis Valiliği konu ile alakalı "İlimizde faaliyet gösteren bir vakıfla ilişkilendirilmek sureti ile bazı basın yayın organlarında yer alan haberler incelenmiş olup, iddialara ilişkin Valiliğimize ya da Emniyet Müdürlüğümüze bugüne kadar herhangi bir başvuru olmadığı anlaşılmıştır" açıklamasını yapmıştı. Ancak mağdure P.A. ve cinsel saldırı ile suçlanan M.Ö.'nün Bitlis Sulh Ceza Hakimliği’nde alınan ifadelerinde daha önce soruşturma geçirdikleri, hatta ifadelerinin alındığı ortaya çıktı. 

Hukuk süreci başlayan olaya ilişkin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın davaya henüz müdahil olmadığı öğrenildi. 

TEHDİT YAĞDIRDI

Kendilerini M.Ö.'nün arkadaşı olarak tanıtan kişiler telefonla haberi yapan gazeteye ulaşarak tehditler yağdırdı. Haberi yapan muhabirede 'tecavüz edecekleri'ni söylediler. M.Ö.’de son telefon aramasında “O haberi yapanı şişenin üstüne oturtacağım, biz aşiretiz onu öldüreceğim” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Barış Can / Yurt Gazetesi

  :

  :

  :

  :

  "​'Cinsel saldırı' skandalında çelişkili ifadeler" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete