​Rusya'dan Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyla ilgili flaş açıklama

İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırı hakkında açıklama yapan Kremlin sözcüsü, "Rusya'nın uyarıları dikkate alınmadı" dedi ve Türkiye'yi ve Avrupa'yı ihmalkârlıkla suçladı.
Reuters’ın haberine göre Kremlin’den yapılan açıklamada saldırı için, “Türkiye’de ve Avrupa’da saklanan teröristlerle ilgili Türk ve Avrupalı yetkililerin uyarılarımızı dikkate almamasının bir sonucu olduğuna inanıyoruz” denildi.

Kremlin sözcüsü Dmitri Peskov, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili olarak, Rusya vatandaşlarının gözaltına alındığı yönündeki haberlere ilişkin gazetecilerden gelen soruları yanıtladı.

Peskov gazetecilerle yaptığı konferans sırasında şunları söyledi:

“Geçen pek çok yılda Rusya tarafı Türk ve Avrupalı meslektaşlarını Türkiye’de ve pek çok Avrupa ülkesinde saklanan terörle bağlantılı şüpheli kişilere karşı bilgilendirdi. Ancak Rusya’dan yapılan bu uyarılar dikkatli olarak değerlendirilmedi ve meslektaşlarımız tarafından herhangi bir karşılık görmedi. Maalesef (İstanbul saldırısı) bu ihmalin bir sonucu olabilir.”

28 Haziran’da yaşanan kanlı terör saldırısını gerçekleştiren canlı bombalardan ikisinin Rus pasaportu taşıyan Rakim Bulgarov ve Vadim Osmanov olduğu iddia edilmişti. Türkiye’yi yasa boğan saldırıda 45 kişi yaşamını yitirdi.

Kaynak: Reuters

  :

  :

  :

  :

  "​Rusya'dan Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyla ilgili flaş açıklama" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete