Günün Videosu

Havalimanı saldırısında yeni gelişme: 13 kişi tutuklandı

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili gözaltına alınan 13 kişi 'tutuklama istemiyle' mahkemeye sevkedildi. Şüpheliler akşam saatlerinde tutuklandı.
Atatürk Havalimanı’nda meydana gelen ve 44 kişinin ölümü 239 kişinin yaralanması ile sonuçlanan terör saldırısına ilişkin gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 3’ü yabancı 13 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili mahkemeye sevk edilen 13 kişi tutuklandı.

Bakırköy Cumhuriyet Savcısı İmdat Kaçan, üç kişiyi ifadesini aldıktan sonra, diğer 10 kişiyi ise dosya üzerinden tutuklanmaları talebiyle nöbetçi sulh ceza hakimliğine sevk etti. Savcı Kaçan, 13 kişinin, “Silahlı terör örgütüne üye olmak” ve “Kasten öldürmeye iştirak” suçlarından tutuklanmalarını istedi.

ANKESÖRLÜ TELEFONDAN ARAMIŞ

Soruşturmanın bir numaralı şüphelisi Rıza C.’nin, saldırıdan bir gün önce canlı bombalardan birini Pendik’teki bir ankesörlü telefondan aradığı öğrenildi. Emniyette susma hakkını kullandığı belirtilen Rıza C.’nin savcılık sorgusunda cep telefonunun şarjının bitmesi nedeniyle gittiği ankesörlü telefon kulübesinde kartı bulduğunu ve hiç kullanmadığını söylediği öğrenildi.

OLAY GÜNÜ TELEFONU BAKIRKÖY’DEN SİNYAL VERMİŞ

Edinilen bilgiye göre, cep telefonunun olay günü Bakırköy’de sinyal verdiği hatırlatılan Rıza C., Bakırköy’de inşaat işi yaptığını, ortağına bazı malzemeler getirdiğini ve ortağı ile iftarı burada yaptığı için telefonunun buradan sinyal verdiğini söyledi.

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısıyla ilgili mahkemeye sevk edilen 13 kişi tutuklandı.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Havalimanı saldırısında yeni gelişme: 13 kişi tutuklandı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete