Hollanda'da 13 yıldır aranan kadın, Datça'da bulundu

Ailesine haber vermeden 13 yıl önce Hollanda'dan ayrılıp Datça'ya gelen Maria Christina Hubertine'nin, ilçede vizesiz yaşadığı ve hasta bakıcılığı yaparak geçimini sağladığı anlaşıldı.
Hollanda’da 13 yıldır aranan Maria Christina Hubertine (64), Muğla'nın Datça ilçesinde bulundu.

Hubertine'yi 13 yıldır arayan çocukları, Hollanda'da kayıp şahıslar üzerine yayın yapan televizyon kanalına katılarak annelerinin bulunması için yardım istedi.

13 YILDIR VİZESİZ VE İKAMETSİZ YAŞAMIŞ

Kanalın yayınlarının ardından hareke geçen konsolosluk yetkilileri, Hubertine'nin daha önce tatil için geldiği Datça'da olabileceğini düşünerek, Hollanda'nın Ankara Büyükelçiliği yetkililerine haber verdi.

Büyükelçilik görevlileri de bilgiyi Datça Emniyet Müdürlüğü yetkilileri ile paylaştı. Bunun üzerine çalışma başlatan polis, Hubertine’yi Datça'da hasta bakıcılığı yaptığı evde buldu. İlçe Emniyet Müdürlüğüne getirilen kadın, daha sonra sağlık kontrolü için Datça Devlet Hastanesine götürüldü.

ÜLKESİNE GÖNDERİLECEK

Datça’da 13 yıldır vizesiz ve ikametsiz yaşadığı, hasta bakıcılığı yaparak geçimini sağladığı anlaşılan Hubertine’nin Datça Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şube Müdürlüğü aracılığıyla Hollanda Büyükelçiliğine teslim edilerek ülkesine gönderileceği öğrenildi.

Kaynak: NTV

  :

  :

  :

  :

  "Hollanda'da 13 yıldır aranan kadın, Datça'da bulundu" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ