İstanbul Şişli'de banka soygunu

İstanbul Şişli'de bir banka şubesine gelen silahlı kişi, güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdikten sonra bankadan 229 bin TL ile bir miktar döviz aldı.
 Taksi ile kaçmaya çalışan soyguncu Dolapdere trafik ışıklarında Yunus ekipleri tarafından yakalandı.

Olay, Şişli Sıracevizler Caddesi üzerinde bulunan bir banka şubesinde gerçekleşti. 

Saat 14.00 sıralarında bankaya gelen Osman A., bankanın güvenlik görevlisini silah tehtidiyle etkisiz hale getirerek görevlinin silahını aldı.

Silahını banko görevlisine doğrultan soyguncu paraların yanında getirdiği çantaya doldurulmasını istedi. Görevlinin çantaya doldurduğu 229 bin TL ile bir miktar dövizi alan soyguncu koşarak kaçtı. Kaçan soyguncu yol üzerinde elindeki silahı boş araziye attıktan sonra  taksiye binerek kaçtı.

KISA SÜREDE YAKALANDI

Olayın polise bildirilmesi ile soyguncunun muhtemel kaçış noktaları polis tarafından tutuldu. Plakası belirlenen taksi ekiplere anons geçilerek soyguncunun yakalanması için çalışma başlatıldı.

Dolapdere trafik ışıklarında fark edilen taksi, yunus ekipleri tarafından durduruldu. Soyguncu yanındaki silahı ve paralarla yakalandı. Yakalanan soyguncu gözaltına alınarak Feriköy Polis Merkezi'ne götürüldü.

Banka personeli iki kişi polis tarafından ifadesi alınmak ve yüzleştirme yapılması için Feriköy Polis Merkezine götürüldü. Soygunun gerçekleştiği yere gelen Olay Yeri İnceleme ekipleri bankada incelemelerine devam ediyor.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "İstanbul Şişli'de banka soygunu" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete