​Kilis’te okullara ‘gizli’ tatil

IŞİD’in hergün füzelerle vurduğu Kilis’te sınıra yakın okullar tatil edildi. Ancak tatil kararı resmi olarak açıklanmazken, öğrenciler bazı okullardan kapıdan çevrildi.
IŞİD’in füze ve roket saldırılarına maruz kalan Kilis'te bugün sınır bölgesindeki okullar tatil edildi. Ancak tatil kararı resmi olarak Milli Eğitim Bakanlığı ya da Milli Eğitim müdürlüğü tarafından duyurulmazken, sabahleyin okula giden öğrencilere tebligat okulda yapıldı.

OKUL KAPISINDAN GERİ DÖNDÜRÜLDÜLER

Sabahleyin okula giden öğrenciler bir kısmı okul yöneticileri tarafından “Okul bugün tatil”denilerek tekrar evlerine gönderildi. NOKTA’ya konuşan bazı öğretmenler ise okulların tatil olduğunu ancak MEB tarafından gönderilmiş herhangi bir resmi karar görmediklerini söyledi.

AİLELER ÇOCUKLARI GÖNDERMİYOR

Pek çok aile ise okulların güvenli olmadığını söyleyerek çocuklarını okula göndermedi. Öğrenciler ise önümüzdeki günlerde TEOG sınavının olduğunu hatırlatarak “İnşaallah sınav saatinde roket düzmez” temennisinde bulundu.
 
Dün Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan’ın 30 metre uzağındaki Tekke Camisi, IŞİD’in hedefi olmuştu. Roket düştüğü esnada Kuran okumakta olan bir yaşlı yaralandı. Cami daha sonra ibadete kapandı.  Söz konusu camide ve yanındaki türbede hasar meydana geldiği için ibadete kapatıldı.
 
Kaynak: Maaz İbrahmoğlu / Nokta Dergisi

  :

  :

  :

  :

  "​Kilis’te okullara ‘gizli’ tatil" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete