Kurbanlık çadırını keserek danayı çaldılar

Ağrı'dan getirdiği büyükbaş hayvanları Ataşehir'de satan Zeynel Gancaner uyuduğu sırada kurbanlıklarından biri çalındı. Çadırı keserek yaklaşık 8 bin lira değerindeki danayı çalan hırsızlar kayıplara karıştı.
Ataşehir'de kurban satıcısının uyumasını fırsat bilen hırsızlar çadırı keserek yaklaşık 8 bin lira değerindeki danayı çaldı.
Olay Ataşehir'deki bir kurban pazarında gece saatlerinde yaşandı. 

Ağrı'dan gelen kurban satıcısı Zeynel Gancaner çadırında bulunan hayvanlarına saman ve su verdikten sonra saat 02.00 gibi çadırın başında uyumaya başladı.

"ÇADIRIN DİĞER TARAFI YIRTIKTI"

Sabaha kadar uyuyan Gancaner, çadıra girdiğinde bir tane kurbanlığın olmadığını fark etti. Çadırın sonuna geldiğinde dananın bağlı olduğu ipin ve çadırın arka kısmın kesik olduğunu gördü. Hemen çevrede kurbanlığı aramaya başlayan satıcı bir sonuç alamadı. 

Ardından durumu polis ekiplerine bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri yaptıkları incelemenin ardından satıcı Zeynel Gancaner şikayet için polis merkezine gitti.

Kurban satıcısı Gancaner, “Saat 02.00 gibi uyudum. Sabah kalktığımda çadırın diğer tarafı yırtıktı. Baktım dananın bir tanesi yok, bu çevrelere sordum, aradım herhangi bir ize rastlamadım. Kendi elimle bağlamıştım. Değeri 7-8 bin lira civarında" dedi.

Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Kaynak: Cengiz ÇOBAN | DHA

  :

  :

  :

  :

  "Kurbanlık çadırını keserek danayı çaldılar" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete