close

Cizre’deki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Şırnak Cizre'de 4 Eylül'den bu yana devam eden sokağa çıkma yasağı bu sabah saat 07.00 itibariyle kaldırıldı.
Artan terör olayları nedeniyle 4 Eylül 2015 tarihinde Şırnak’ta sokağa çıkma yasağı ilan edilmişti. Valilik yasağın sabah saat 07.00′da son bulduğunu duyurdu. Karar, cami minarelerinden vatandaşlara bildirildi.

Şırnak Valiliği’nin geçen cuma günü saat 20.00′den itibaren sokağa çıkma yasağı ilan etitği Cizre’de, güvenlik güçleri ilçedeki PKK unsurlarına yönelik operasyonlar yaptı, sokaklara kazılan hendekleri kapatmaya çalıştı.

Operasyonların başarılı geçtiğini belirten Şırnak Valiliği sokağa çıkma yasağının da bugün sabahtan itibaren kaldırılacağını açıkladı. Valilikten yapılan açıklama şöyle:

“İlimiz Cizre İlçesi’nde 4 Eylül 2015 günü saat 20.00′de başlayan sokağa çıkma yasağı 12 Eylül 2015 cumartesi günü saat 07.00 itibariyle sona erecektir.

Bu süre zarfında güvenlik kuvvetlerimiz Bölücü Terör Örgütü mensuplarına karşı başarılı bir operasyon gerçekleştirmiştir. Bu süreçte sabır ve duyarlılıkla hareket eden çok değerli Cizreli vatandaşlarımıza en içten teşekkürlerimi ifade ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Bölücü Terör Örgütü mensuplarına karşı vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumaya ve kamu düzenini sağlamaya devam edeceğiz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Kaynak:DHA

  :

  :

  :

  :

  "Cizre’deki sokağa çıkma yasağı kaldırıldı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete