İstanbul Emniyeti’nde taşlar yerinden oynadı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde Erkin Adalar, görevden alındı.
Türkiye siyasi tarihine, “27-25 Aralık” diye geçen operasyonların ardından, Organize Suçlarla Mücadele ve İstanbul Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nden (İNP) Sorumlu İl Emniyet Müdürü olarak atanan Erkin Adalar, görevden alındı. Adalar’dan önce bu görevi halen cezaevinde bulunan Mahir Çakallı, yürütüyordu.

Görev değişikliğinin ardından şubelere ay ayrı sorumlu müdür atandı. Çetelerle mücadelede etkin bir rol üstlenen Organize Suçlarla Mücadele Şubesi’nden sorumlu yeni İl Emniyet Müdür Yardımcısı ise Sinan Kökten oldu. Sivas kadrosundan İstanbul’a atanan Kökten, daha önce Sapanca Emniyet Müdürü olarak görev yapmıştı. İNP’den Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcılığı görevine Kadir Alçıkaya getirildi.

HAKKINDA SORUŞTURMA MI VAR?

Merkez emrine alınan Erkin Adalar’ın böylesine önemli bir görevden alınma sebebi ise sır gibi saklanıyor. İEM’deki değişiklik bu tasarrufla sınırlı kalmadı. Bir süre önce Küçükçekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü görevine atanan Murat Oğuzhan Kılıç, Sosyal Hizmetler Şube Müdürü oldu. Kılıç’ın yerine ise Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü kadrosundan Cenk Özmen atandı.

Kaynak: Şenol Gezer | Sözcü

  :

  :

  :

  :

  "İstanbul Emniyeti’nde taşlar yerinden oynadı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete