​Beş yıl önce açılan caddeyi iki bakan yeniden açtı!

Erdoğan'ın 3 yıl önce başbakan iken açılışını yaptığı Muhsin Yazıcıoğlu'nun isminin verildiği caddenin açılışı tekrar yapıldı.
BBP’nin merhum Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun isminin verildiği caddeyi, üç yıl önce dönemin Başbakanı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan toplu açılışlar kapsamında açarken bu kez de Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ile Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu, normal resmi törenle açtı. Beş yıl sonra ikincisi düzenlenen açılış törenine tepki gösteren BBP’liler, “çirkin siyasi istismar” olarak değerlendirdi.

Yazıcıoğlu’nun vefatı üzerine Denizli Belediye Meclisi, 10 Kasım 2010 tarihinde bir caddeye onun ismini verdi. Erdoğan, 2012 yılında yaptığı toplu açılışların birinde, 2 milyon 886 bin 826 liraya mal olan Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’ni de açtı. Beş yıldır kullanılan caddede, bugün de Bakan Zeybekci ve Bakan Topçu için Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından bir kez daha açılış töreni düzenlendi. Törene Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, ilçe belediye başkanları, partililer, park ve bahçelerde çalışan kadın işçiler ve diğer vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Bakan Topçu, merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun, siyaseti hiçbir zaman öncelikle Meclis’e girmek için yapmadığını belirterek, “O siyaseti, ‘Sırat’ı nasıl geçer, nasıl Rabbim’in huzurunda onunla buluşurum?’ diye yaptı. Siyaseti ilke ve ideal üzerinde yaptı.” dedi.

’1 KASIM SEÇİMLERİ BİZİM SİYASETEN İSTİKLÂL SAVAŞIMIZDIR’

Bağımsız bakan ve bir vatandaş olarak, 1 Kasım 2015′te yapılacak genel seçimi siyaseten ‘istiklâl savaşı’ olarak gördüğünü belirten Yalçın Topçu, “Yedi düvel şu anda içimizi karıştırmaya çalışıyor. Bölücü terör örgütü vesilesiyle kalbimizde bombalar patlatılıyor. Bunun bir tek nedeni var, 100 yıl evvel yaptıkları gibi etrafımızdaki medeniyet coğrafyasında ameliyat yapıyorlar. O noktada istiyorlar ki Ankara, kafasını kaldırıp ameliyat yaptıkları yere bakmasın. Ankara, içine dürülsün. Kendi derdiyle uğraşsın. Biz de orada, çıkarlarımıza göre orayı tekrar cetvelle yeniden çizelim. İşte bunu yapabilmeleri için birincisi memlekette siyasi istikrarsızlık olması lazım. İkincisi terörün, bölücülüğün iyice artması lazım. Üç, ekonomimizin durması, hattâ dibe vurması lazım.” dedi.

7 Haziran’dan bu yana terörün azdığını, ekonomide doların durup dururken 3 bin liraya geldiğini söyleyen Bakan Topçu, “Sosyal dokumuz üzerinde oynanıyor. Bu işlere alkış tutanlara baktığınız zaman tehlikeyi anlarsınız. Türkiye’nin bu durumuna, hainlerin yaptıklarına Der Spiegel, BBC, Reuters, CNN, The New York Times gibi medya alkış tutuyor. Bu noktada diyorum ki inşallah 1 Kasım seçimleri milletimize hayır getirir. Birlik, beraberlik getirir. İstikrar getirir.” diye konuştu. Topçu daha sonra Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi’nin isminin olduğu yazının üstünü açtı.

Kaynak: sozcu.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "​Beş yıl önce açılan caddeyi iki bakan yeniden açtı!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete