​Şeyh Said’in torunu tutuklandı

Hınıs'ın DBP'li belediye başkanı Hasan Basri Fırat 'PKK adına sözde mahkeme kurmak' suçundan tutuklandı.
Erzurum’un Hınıs İlçesi Belediye Başkanı DBP’li Hasan Basri Fırat, bölücü PKK terör örgütü adına ‘sözde mahkeme’ kurduğu, vatandaşları cezalandırdığı iddiasıyla çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

ŞEYH SAİT’İN TORUNU

Erzurum’un Hınıs ve Tekman İlçelerinde geçen 13 Ekim günü PKK/KCK terör örgütünün faaliyetlerine yönelik operasyon başlatıldı. Operasyonda, aynı zamanda Cumhuriyet’in ilk yılllarında meydana gelen isyanın lideri olan Şeyh Said’in torunu olan Hınıs Belediye Başkanı Hasan Basri Fırat, Hınıs DBP İlçe Eş Başkanı Emin Aydın, Tekman DBP İlçe Başkanı Aydın Durdeniz ve Tekman ilçesinde memur olarak çalışan H.D. gözaltına alındı.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE GÖNDERİLDİ

Gözaltına alınanlar sorgularının ardından dün Hınıs Adliyesi’ne çıkarıldı. Yaklaşık 4 saatlik sorgunun ardından Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edilen Belediye Başkanı Hasan Basri Fırat, terör örgütü PKK adına ‘sözde adalet komisyonu kurduğu, bir kişiyi burada yargıladığı, vatandaşa para cezası verdiği, vatandaşı ilçeden sürgün ettiği ve verilen kararlara imza attığı’ iddiasıyla tutuklandı. Diğer 3 kişi ise ‘PKK’ya yardım ve yataklık yaptıkları’ iddiasıyla tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​Şeyh Said’in torunu tutuklandı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete