O bebeğin babası yakalandı!

Donarak öldüğü açıklanan bebekte yapılan incelemede farklı bulgular ortaya çıktı. Ailesinin ifadesi ise şok etti.
İstanbul’da sokakta kalan anneannesinin kucağına can veren Aybüke bebeğin babası olduğu iddia edilen A.K., “reşit olmayan biriyle cinsel ilişkiye girmek” ve “ihmal ile ölüme sebebiyet” suçlamasıyla gözaltına alındı.

Acı olay, dün sabah Fatih’te yaşandı. Anneannesi C.A. ile bir cami avlusunda sabahlayan Aybüke bebek, yaşamını yitirdi. Uyandığında torununun hareketsiz olduğunu gören C.A., yakındaki bir hastaneye koştu. Ancak doktorlar, yapabilecekleri bir şey olmadığını söylediler.

Olay, Emniyete bildirilince, Aybüke bebeğin donarak öldüğünü söyleyen C.A.’nın ifadesine başvuruldu. C.A.’nın anlattıkları, minik kızın yaşadığı dramı ortaya çıkardı.

BEBEĞİN ÖLÜMÜNDEN DRAM ÇIKTI

İddiaya göre, C.A.’nın bir otobüs firmasında hostes olarak çalışan kızı F.A., 17 yaşındayken evlilik dışı bir ilişkiden hamile kaldı. F.A., olayın duyulmasını engellemek için uzun süre hamileliğini gizledi.

Ancak bir süre sonra, annesinin durumdan haberi oldu. F.A., karnında taşıdığı bebeğin babasının A.K., olduğu öne sürdü. Aile, reşit olmayan biriyle cinsel ilişkiye giren A.K. hakkında polise başvurmak yerine, olayı saklı tuttu.

EVDEN ÇIKARDI

F.A., geçtiğimiz Mart ayında doğum yaptı. Şehirler arası otobüslelerde çalışan genç kadın, minik bebeği 43 yaşındaki annesi C.A.’ya verdi. Fatih’te 65 yaşındaki annesinin yanında kalan C.A., Aybüke bebeğin bakımını üstlendi. Fakat C.A.’nın annesi, evlilik dışı ilişkiden dünyaya gelen bebeği evinde istemedi.

Annesinin evinden çıkarak kısa süreliğine bir ev tutan C.A., kirayı ödeyemeyince, akrabalarının yanında kalmaya başladı. Günübirlik yatılı misafirliklerle yaşamını devam ettiren C.A. bazı geceler; hastane, park ve sokaklarda sabahladı. C.A., yaşadığı zorluğa rağmen torununu bırakmadı.

KANEPEDEN DÜŞTÜ

Yılbaşında, hava soğuk olduğu için sığınacak bir yer arayan C.A. halasının evine gitti. Geceyi halasında geçiren C.A. 1 gün sonra sokaklara geri döndü. Halasının evindeyken kanepeden düşen Aybüke bebekle hastanelerin bekleme salonlarında kalan C.A., 4 Ocak’ta cami avlusunda sabahladı.

Uyandığında ise yaşamı drama dönüşen Aybüke bebek hayatını yitirmişti. Torununun dramına eşlik eden C.A. polisteki ifadesinde, yaşananları dile getirerek bebeğin donarak öldüğünü söyledi.

OTOPSİ BELİRLEYECEK: BOĞULMUŞ OLABİLİR

Adli Tıp Kurumu Morgu’na götürülen ceset üzerinde yapılan incelemede, minik Aybüke’nin kafatasında çatlak olduğu belirlendi. Boğazında ise kusmuk biriktiği tespit edildi.

Ön incelemede bebeğin soğuk yada boğazına biriken kusmuktan ötürü ölmüş olabileceği öğrenildi. Minik bebeğin kesin ölüm sebebinin, Adli Tıp Kurumu uzmanlarınca yapılacak otopsinin ardından belirlenecek.

Aybüke’nin kafatasındaki çatlak üzerine İstanbul Emniyeti’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü soruşturma başlattı. Minik bebeğin annesi F.A. ile Aybüke’nin anneannesi C.A. gözaltına alındı.

C.A., bebeğin kafatasındaki çatlağın, kanepeden düştüğü için oluşmuş olabileceğini söyledi. Olayla ilgili polise bilgi veren C.A., ” Aybüke düştükten sonra ağlamaya başladı. Bir süre sonra ise kustuğunu gördüm. Ama Aybüke’nin soğuk algınlığına yaklanarak rahatsızlandığını zannettim”dedi.

BABA YAKALANDI

Cinayet Masası dedektifleri, bebeğin reşit olmayan birinden dünyaya gelmesi üzerine de çalışma yaptı. F.A., bebeğin babasının pastanecilik yapan A.K., olduğunu söyledi. Evli olduğu öğrenilen A.K., “reşit olmayan biriyle ilişkiye girmek” suçlamasıyla gözaltına alındı.

Şüphelinin Aybüke bebeğin anneannesi ile sokakalarda yaşadığını bilmesine karşın yardımcı olmadığı iddia edildi. Gözaltında tutulan F.A., C.A. ve A.K. hakkında, “yükümlülüğün ihmali ile ölüme sebebiyet vermek” suçundan işlem yapılacağı öğrenildi.

Kaynak: 

  :

  :

  :

  :

  "O bebeğin babası yakalandı!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete