close

​Şehit eşi ve annesinin yürek burkan feryadı

5 bin Aydınlı, Sur'da şehit düşen asker eniştesini uğurladı.
Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde, bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen Muğlalı Uzman Çavuş 30 yaşındaki Tolga Sağlam, öğretmen olan eşi Cansu Sağlam'ın memleketi Aydın'da toprağa verildi. Şehidin annesi Nilüfer Sağlam'ın "Gitti oğlum. Kıydılar aslanıma. Dün çok üşümüş oğlum. Beni hiç üzmedi. Bir daha geri gelmeyecek" ağıdı yürekleri dağladı.

Sur İlçesi'nde bölücü terör örgütü PKK'lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit düşen evli ve iki çocuk babası Uzman Çavuş Tolga Sağlam'ın cenazesi, bugün Diyarbakır'da düzenlenen askeri törenin ardından uçakla önce İzmir'e getirildi. Ardından helikopterle Aydın Çıldır Havaalanı'na götürüldü. Buradan da ambulansa alınan cenaze, karayoluyla Aydın'ın Efeler İlçesi'ndeki Beycamii'ne getirildi.

Memleketi Muğla'nın Kavaklıdere İlçesi olan şehit Tolga Sağlam'ın cenaze töreni, öğretmen olan Aydınlı eşi Cansu Sağlam'ın isteği üzerine kentte gerçekleştirildi. Şehidin getirildiği Beycamii'nin önündeki Adnan Menderes Bulvarı Türk bayraklarıyla donatıldı.

5 BİN KİŞİ KATILDI

Şehidin emekli polis olan babası Erol Sağlam, annesi Nilüfer Sağlam, eşi Cansu Sağlam, 2 yaşındaki oğlu Can, bir yakınının kucağında taşınan 3 aylık kızı Adasu ve yakınlarının da bulunduğu cenaze törenine, Aydın Valisi Erol Ayyıldız, CHP'i Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfü Baydar, AK Parti İzmir Milletvekili Atilla Kaya, MHP'li Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, MHP'li eski Milletvekili Recep Taner, Aydın Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Korgeneral Murat Kırkaya, İstihkam Okulu Komutanı Tuğgeneral Osman Saylam, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Şen, Kurmay Başkanı Jandarma Kurmay Albay Cahit Hakan Öztürk, Aydın İl Emniyet Müdürü Hali Böğürcü, Aydın Ticaret Odası Başkanı Hakan Ülken, askeri erkan ve emniyet teşkilatı katıldı. Yaklaşık 5 bin Aydınlı, şehit eniştesini uğurlamak için Beycamii'ne koştu.

ŞEHİT EŞİ: "GİTTİ ASLANIM"

Tören öncesi Aydın Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Korgeneral Murat Kırkaya, şehit babası Erol Sağlam'a sarılarak teskin etmeye çalıştı. Şehit yakınlarına, taziye dilekleri iletildi. Şehidin anne, baba ve eşi ayakta durmakta güçlük çekince, cami bahçesine sandalye getirildi. Yakınları, sık sık oturdukları sandalyeden kalkarak tabuta sarıldı.

Şehidin annesi Nilüfer Sağlam, oğlunun tabutuna sarılarak "O beni hiç üzmedi, gitti yavrum. Bir daha hiç gelmeyecek" diye bağırıp gözyaşı döküp ağladı. Şehit eşi Cansu Sağlam, "Gitti aslanım" diye diyerek gözyaşı döktü. Şehidin iki çocuğu yakınlarının kucaklarında, babasının tabutu başına getirildi. Ne yaşandığından habersiz çevreye bakan çocukların hali yürek burktu.

ANNENİN "DÜN ÇOK ÜŞÜMÜŞ OĞLUM" FERYADI

Cenaze namazını ikindide Aydın İl Müftüsü Ömer Kocaoğul, kıldırdı. Aydınlılar, şehit eniştesine haklarını helal etti. Askerlerin omzuna alınan şehit Uzman Çavuş Sağlam'ın Türk bayrağına sarını tabutu, yaklaşık 100 metre mesafedeki Abide Meydanı'na taşındı.

Şehit Tolga Sağlam'ın cenazesinin peşinden yürüyen vatandaşlar, şehidini uzun süre alkışladı. Anne Nilüfer Sağlam, şehit oğlunun tabutu peşinden giderken "Gitti oğlum. Kıydılar aslanıma. Dün çok üşümüş oğlum. Beni hiç üzmedi. Bir daha geri gelmeyecek" diye ağıt yakması yürekleri dağladı. Yol boyunca şehit ailesine taziyeler iletildi. Şehidin cenazesi Kemer Mezarlığı'ndaki şehitliğe götürülüp gözyaşları içinde toprağa verildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​Şehit eşi ve annesinin yürek burkan feryadı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete