Günün Videosu

​Elazığ’da facia son anda önlendi!

Elazığ'da PKK'lılar tarafından köprüye yerleştirildiği iddia edilen bomba imha edildi
Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde PKK’lılar tarafından bir köprüye önceden döşenmiş olan el yapımı patlayıcı, güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Elazığ Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Alacakaya ile Arıcak ilçe karayolunda bulunan Süryan Köprüsü’ne PKK’lı teröristler tarafından daha önceden döşenmiş olan el yapımı patlayıcının yol kontrolü yapan güvenlik güçleri tarafından tespit edilerek imha edildiği belirtildi.

Valilik açıklamasında şöyle denildi: ‘Elazığ İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince 9 Ocak 2016 tarihinde Alacakaya-Arıcak karayolu yol güzergahı üzerinde yol arama ve kontrol faaliyeti icra edilmesi esnasında saat 14.30 sıralarında Alacakaya-Arıcak karayolu 15′inci kilometresinde bulunan Ballıca Mevkii Süryan Köprüsü’nde Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) mensuplarınca El Yapımı Patlayıcı (EYP) yerleştirildiği tespit edilmiştir. Tespit edilen EYP düzeneği emniyete alınmak suretiyle kontrollü olarak etkisiz hale getirilmiş olup, patlamada herhangi bir zayiat, can ve mal kaybı meydana gelmemiştir.’

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​Elazığ’da facia son anda önlendi!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete