Günün Videosu

TEM’de ters yönde giden sürücü vatandaş barikatıyla yakalandı

Gerede’den İstanbul yönüne giden 34 ZF 2765 plakalı otomobilin sürücüsü, D-100 Karayolu Yeniçağa mevkiindeki kontrol noktasında polisin ’Dur’ ihtarına uymayarak kaçtı.
Yaklaşık 10 kilometre TEM’de orta şeritte ters yönde giderek sürücülere büyük korku yaşatan otomobil sürücüsü, daha sonra bir sonraki acil geçiş noktasından tekrar İstanbul yönüne geçti. TEM’de kaçmaya devam eden sürücü, Paşaköy mevkiinde durdurulan TIR ve diğer araçlarla barikat kuran, uzun namlulu silahlarla önlem alan polisler tarafından yakalandı.

'DÖVECEKSİNİZ SANDIM'

Sürücü Ahmet Tekin ve yanındaki arkadaşı 21 yaşındaki Serhat Ağraç, araçtan indirilip elleri kelepçelenerek ekip aracına bindirildi. Ahmet Tekin, ehliyeti olmadığı için kaçtığını söyledi. Bir polis, "Otoyolda ters yönde gidiyorsun, kurşun sıksak ne yapacaksın?" diye tepki gösterirken, bir polisin de "Öleceksin, niye ters yönde gidiyorsun?" demesi üzerine Ahmet Tekin, "Gerede’de mahkemem vardı. Mahkemeden çıktık. Döveceksiniz sandım ne bileyim ağabey öyle kaçtım" dedi.

Otomobili İstanbul’dan kiraladıkları tespit edilen Tekin ve Ağraç, ifadeleri alınmak üzere Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Otomobil de arama yapılmak üzere Emniyet’e götürülürken olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Kaynak: Mutlu Yuca | DHA

  :

  :

  :

  :

  "TEM’de ters yönde giden sürücü vatandaş barikatıyla yakalandı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete