Üsküdar sahilinde selfie çeken turist denize düştü

Üsküdar'da ailesiyle gezintiye çıkan İranlı turist kadın selfie çekerken denize düştü.
İran'dan Türkiye'ye ailesi ile birlikte gezmeye gelen Sahar Daneshi, Üsküdar sahilde selfie çekerken denize düştü. Çevredekilerin yardımıyla denizden çıkarılan kadın, ambulans ile hastaneye götürüldü.

Olay, Üsküdar sahilde, saat 13.00 sıralarında meydana geldi. İran'ın başkenti Tahran'da yaşayan Sahar Daneshi, turistik gezi amacıyla ailesiyle birlikte İstanbul'a geldi.

Üsküdar sahilde ailesi ve eşi ile birlikte gezen genç kadın, deniz kenarında selfie çekmek istedi. Şiddetli rüzgârın olduğu sahilde ayağı takılan Daneshi, bir anda denize düştü.

ÇEVREDEKİLER YARDIMA KOŞTU

Olay yerine ambulans ve itfaiye ekibi sevkedildi. Olayı görenler itfaiyeyi beklemeksizin harekete geçti. İranlı kadın çevredekilerin denize attığı iple karaya çıkarıldı. Kızılay'ın kan bağış noktasına götürülen Daneshi buradaki ilk müdahalenin ardından olay yerine gelen ambulansa alınarak Haydarpaşa Numune Hastanesi aciline götürdü. Tedavi altına alınan kadının durumunun iyi olduğu belirtildi.

Turist kadının denizden kurtarılmasına yardım eden bir kişi olayla ilgili “Resim çekilirken ayağı takıldı düştü. Bizde ip atıp kurtardık. Ailesi de yanındaydı" dedi.

Kaynak: Uğur AYAZSIN | DHA

  :

  :

  :

  :

  "Üsküdar sahilinde selfie çeken turist denize düştü" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete