Vahşet üstüne vahşet

Manisa’da bulunan yanmış kadın cesedine ilişkin yürütülen soruşturmada bir ceset daha bulundu konu ile ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
Manisa'nın Akhisar İlçesi'ndeki zeytinlik alanda bir barakada bir kadının yanmış cesedinin bulunmasının ardından gözaltına alınan 3 kişinin sorgusu sürerken; bölgede başlatılan arama çalışmalarında, toprağa gömülü halde, geriye kemikleri kalmış ikinci bir cesede daha ulaşıldı.

Cesetlerin farklı zamanlarda ortadan kaybolan her ikisi de engelli biri erkek iki kişiye ait olduğunu sanıldığı, DNA sonucuna göre kesinlik kazanacağı belirtildi.

YAKILMIŞ BİR KADIN CESEDİ BULUNMUŞTU

Geçen pazar günü Akhisar Cumhuriyet Mahallesi Su yolu Mezarlığı Mevkii'nde bulunan zeytinlik içindeki barakada, 20 yaşının üzerinde olduğu sanılan, yakılmış bir kadın cesedi bulundu.

İzmir Adli Tıp Kurumu'nda yapılan incelemede, cesedin yüzde 90'ının yanması yüzünden nasıl öldürüldüğü belirlenemedi. Ayrıca yine aynı nedenle, ölen kişinin tecavüze uğrayıp uğramadığı da tespit edilemedi.

3 KİŞİ GÖZALTINDA

Kimliği belirsiz kadın cinayetiyle ilgili dün biri anne-kız diğeri erkek 3 kişi gözaltına alındı. Akşam saatlerinde şüpheliler önce cesedin bulunduğu yere, ardından Hashoca Mahallesi 67 Sokak'taki evlerine götürüldü.

Şüphelilerin evlerinde Olay Yeri İnceleme Müdürlüğü'ne bağlı ekipler inceleme yaptı.

100 METRE UZAKTA 2'NCİ CESET

Zanlıların sorgusu sürerken yaşanan bir gelişme ekipleri tekrar harekete geçirdi. Aynı bölgede ikinci bir ceset olduğu bilgisini edilen ekipler, arama çalışması başlattı.

Dün gece ilk cinayetin bulunduğu barakaya 100 metre mesafedeki bir tarlada geriye kemikleri kalmış gömülü bir ceset bulundu. Kemikler bulunduğu yerden alınarak İzmir Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

CESETLER ENGELLİLERE Mİ AİT?

İlk cesedin Seferihisar'da kaybolan sağır ve dilsiz bir kadına ait olduğunun sanıldığı, ikinci cesedin ise 2013 yılı Aralık ayından beri kendisinden haber alınamayan yine engelli bir erkeğe ait olduğunun tahmin edildiği, DNA sonuçlarına göre isimlerin kesinlik kazanacağı belirtildi.

Şüphelilerin kimlikleriyle ilgili bir açıklama yapılmazken, olayla ilgili kızıyla gözaltına alınan kadının oğlunun da arandığı öğrenildi.

  :

  :

  :

  :

  "Vahşet üstüne vahşet" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ