​Facebook’a 3D Touch özelliği geliyor

Sosyal medya devi Facebook, Apple’ın amiral gemisi iPhone 6S ile hayatımıza giren 3D Touch özelliğini uygulama içerisine getiriyor
Apple‘ın amiral gemisi iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile hayatımıza giren ve ardından bir çok uygulama geliştirici tarafından desteklemeye başlayan 3D Touch özelliğini sosyal medya devi Facebook uygulama içerisine taşıdı.


Bu özellik “peek and pop” olarak adlandırılıyor. Aslında Instagram uygulamasında bir süredir kullanılıyor. Instagram’ın “Keşfet” sekmesindeki fotoğraflara uzun süreli basılı tuttuğunuzda tıpkı 3D Touch teknolojisi gibi fotoğraf büyüyor ve ekranı kaplıyor. Parmağınızı basılı tuttuğunuz sürece fotoğrafı görebiliyor, hatta yorum yapıp beğenebiliyorsunuz. İlk etapta Android işletim sistemine gelen bu özellik, sonrasında iOS platformuna da gelmişti. Aynı durum şimdi Facebook için söz konusu.

Facebook uygulaması içerisindeki linkler, sayfalar, gruplar, profiller ve fotoğraflar “peek and pop” özelliğini kazanacak. Örneğin bir kişinin profil fotoğrafına basılı tuttuğunuzda, fotoğraf büyük haliyle parmağınızı kaldırana kadar ekranda görünecek. Veya paylaşılan bir linke parmağınızı basılı tuttuğunuzda ilgili sayfanın bir önizlemesini görebileceksiniz.

Bahsedilen bu özelliğin önümüzdeki aylarda eski iPhone modellerine ve Android işletim sistemine kademeli olarak gelmesi bekleniyor. Şimdilik herhangi bir isimlendirme yapılmadığı için Facebook 3D Touch olarak adlandırabiliriz.

  :

  :

  :

  :

  "​Facebook’a 3D Touch özelliği geliyor" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete