Günün Videosu

Stephen Hawking: İnsanlık yok olacak

Hawking, insanlığı etkileyecek tehlikeler arasında nükleer savaşlar, küresel ısınma ve genetik teknoloji ile oluşturulabilecek tehlikeli virüsleri gösterdi
Ünlü fizikçi Stephen Hawking, 'kendi kendini yok etme' tehlikesine karşı insanlığı uyardı. 

Astrofizikçi Stephen Hawking, BBC'de katıldığı bir programda insanlığı yok oluşa sürükleyebilecek bazı risklere karşı uyarıda bulundu. Hawking, nükleer savaşlar, küresel ısınma ve genetik teknoloji ile oluşturulabilecek tehlikeli virüsleri bu riskler arasında sıraladı.

İNSANLIK ÇOK TEMKİNLİ HAREKET ETMELİ

Dünyanın bir felaketle karşı karşıya kalması ihtimalinin gelecek bir yıl düşünüldüğünde oldukça küçük olduğunu belirten Hawking, gelecek bin veya 10 bin yıl için bu ihtimalin oldukça 'neredeyse kesin' denebilecek kadar güçlü olduğunu belirtti. Hawking, "O vakte kadar uzayda diğer yıldızlara gitmiş olmalıyız ki dünyadaki bir felaket insanlığın sonunu getirmesin" dedi.

Hawking, gelecek yüz yıl içinde olası tehlikenin büyük gözükmemesine karşın insanlığın yine de 'çok temkinli' hareket etmesi gerektiğini belirtti. Hawking daha önce de yapay zekaya karşı uyarıda bulunmuş ve yapay zekanın insanlığın sonunu getirebileceğini belirtmişti. Hawking'in katıldığı program BBC'de 26 Ocak'ta yayınlanacak.

Kaynak: Deutsche Welle Türkçe

  :

  :

  :

  :

  "Stephen Hawking: İnsanlık yok olacak" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete