Google’ın sürücüsüz otomobili 11 kez kaza yaptı

Arama devi Google'nin sürücüsüz otomobilleri şimdiye kadar 11 kez kazaya karıştı.
Google otomobillerinin hatasız, kazasız, boyasız ve hatta muhayyer araçlar olmadığı ortaya çıktı. Açıklamalara göre, arama devinin sürücüsüz otomobilleri şimdiye kadar 11 kez kazaya karıştı.

Google’ın sürücüsüz otomobilleri 6 yıldır yollarda. Log dergisinin haberine göre bu 6 yıl ve 2,7 milyon kilometre boyunca sürüş güvenliği, sürücü güvenliği, sürücüsüz otomobil teknolojileri konusunda uzman haline gelen araçların yine de başı dertten kurtulmuyor. Google otomobillerinin bu süreçte 11 kez “ufak çaplı” kazaya karıştığı belirtiliyor.

OTOTMOBİLİN KAZA RAPORU

Google’ın sürücüsüz otomobillerinden sorumlu ismi Chris Urmson, devam eden projeleri hakkında birtakım bilgiler paylaştı.

O bilgiler arasında otomobillerin kaza raporu da vardı. Urmson’ın aktardığı bilgilere göre, otomobillerin karıştığı kazaların hepsi karşı tarafın, yani insanların hatasından kaynaklanıyordu.

TRAFİĞE ÇIKMASINA ZAMAN VAR

Bu süreçte elde ettikleri deneyimleri paylaşan Urmson, yalnızca başlarına gelen kazalarda değil, diğer otomobil kazalarında da insan faktörünün baş rol oynadığını belirtti.

Google kendi araçlarını bırakıp insanları eğitmeye başlamayacağına göre, sürücüsüz otomobillerin trafiğe çıkmasına hala epey zaman var gibi görünüyor.

Kaynak: HaberTürk
  • Dogrucu Davut
    Google araci hatali olamaz! Dogrucu Davut - 15 Mayıs 2015 Aracta onlarca sensor var, sagdan soldan onden arkadan gelen her cismi aninda olcup biciyor, konumunu ve hizini, olasi karsilasma mesafe ve suresini aninda hesapliyor. Insanlar kendilerinden baska kimseye yol vermemek, once kendisi gecmek, sari yandi gecsem birsey olmaz mantigindan dolayi bu kazalara sebep vermislerdir. Teknoloji ile disarida bunu kullanan insan beyninin gelisimi paralel degil maalesef!

:

:

:

:

"Google’ın sürücüsüz otomobili 11 kez kaza yaptı" hakkında Tweetler

DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

KARŞI VİDEO
https://twitter.com/KarsiGazete