iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın fiyatları belli oldu

Dün görücüye çıkan yeni iPhone modellerinin kontratsız satış fiyatları resmiyet kazandı. İşte merakla beklenen iPhone 6S ve iPhone 6S'in fiyatları.
Apple'ın dün San Francisco'daki  Bill Graham Civic Auditorium'da düzenlediği lansman kapsamında ilk defa görücüye çıkan yeni iPhone modelleri iPhone 6S ve iPhone 6S'in ABD'deki kontratsız satış fiyatı netlik kazandı.

Apple'ın resmi websitesinde yer alan bilgiye göre, 25 Eylül'de ABD'de satışa çıkacak olan iki yeni iPhone modelinin kontratsız satış fiyatları şöyle: 

iPhone 6S 16 GB: 649 Dolar 
iPhone 6S 64 GB: 749 Dolar 
iPhone 6S 128 GB: 849 Dolar 
iPhone 6S Plus 16 GB: 749 Dolar 
iPhone 6S Plus 64 GB: 849 Dolar 
iPhone 6S Plus 128 GB: 949 Dolar 

'3D Touch' (3 boyutlu dokunuş)  adı verilen özelliği sayesinde kullanıcıların ekrana yaptıkları dokunuşların baskı gücünü algılayabilen ve  kullanıcıların bu yolla kısa yol oluşturmalarına imkan sağlayan cihazın Türkiye'deki çıkış tarihi ve fiyatı ise henüz netlik kazanmış değil. 

ABD'de 25 Eylül'de satışa sunulacak modellerin dikkat çeken özellikleri şöyle: 

iPhone 6'da 8 MP'lik bir kameraya yer veren Apple, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ta 12 MP iSight kamera bulunduğunu duyurdu.  

Bu kamera 4K video çekilmesine imkan sağlıyor. Yeni modellerin ön kamerası ise 5 MP çözünürlüğünde. 'Live Photos' (Canlı Fotoğraflar) ismi verilen yeni özellik ile de 3D Touch özelliğini kullanarak fotoğrafı hareket ettirebiliyorsunuz.  Buna ilaveten yeni iPhone'lar 2'nci nesil Touch ID ile geliyor. 

Kaynak: NTV

  :

  :

  :

  :

  "iPhone 6S ve iPhone 6S Plus'ın fiyatları belli oldu" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete