Sıcak havalarda akıllı telefonlara dikkat

Elimizden düşmediğimiz akıllı telefonlarımız özellikle sıcak yaz aylarında dikkat etmek şart.
Akıllı telefonlar günümüzde en çok kullandığımız teknolojilerin başında geliyor. Gün boyu elimizden bırakmadığımız akıllı telefonları sıcak yaz aylarında kullanımına dikkat etmek gerektiği konusunda uyaran uzmanlar, ter veya herhangi bir sıvı temasından dolayı telefon ısısının arttığı ve patlamalara neden olduğunu söylüyor.

Teknolojide geldiğimiz son noktada akıllı telefonlarla birçok şey yapmanın mümkün olduğunu görüyoruz. Bilgisayarlarla kıyaslanan akıllı telefonların kullanım süresinin ciddi bir şekilde arttığını dile getiren uzmanlar sıvı teması sonucu telefonun ısındığını ve bu ısınmadan kaynaklı pil ömrü azalmasının yaşandığı belirtiliyor. Sıcak havalarda telefonları daha fazla ısındığı aşikar. Bununla beraber telefonla yaptığımız ekstra uygulamalarda telefonun daha fazla ısınmasına ve pil tüketiminin hızlı bir şekilde artmasına neden oluyor.

Son yıllarda birçok yerde patlayan batarya haberleri oldukça revaçta. Bunun başında telefonların sürekli kullanımı ve bununla beraber gelen ısınma sorunu geliyor. Sıcak bölgelerde yaşayan insanların akıllı telefon kullanımını gün içerisinde biraz daha azaltması gerekiyor. Cep telefonları doğrudan güneşe maruz kalabilecek camın önüne veya masalara bırakılmamalı ve telefon kullanım süresi daha kısa tutulmalı.

  :

  :

  :

  :

  "Sıcak havalarda akıllı telefonlara dikkat" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete