Şirketler FBI’a karşı birleşti

Aralarında Google, Facebook, Yahoo ve Foursquare’in de bulunduğu internet şirketleri, FBI’ın yeni yasa tasarısını durdurmak için bir araya geldiler.
FBI’ın internet üzerindeki hakimiyeti ve gözetleme politikaları Amerika’da en çok tartışılan konuların başında geliyor. Yakın zamanda Apple ile karşı karşıya gelen FBI, bu kez de internet şirketlerini karşısına aldı.

APPLE'DAN SONRA DİĞER DEVLER

FBI’ın yürürlüğe sokmak istediği yeni bir gözetleme yasasını durdurmak isteyen internet şirketleri bir araya geldi. Bu şirketler arasında Google, Facebook, Yahoo ve Foursquare gibi dev şirketler de yer alıyor.

Google, Facebook ve Yahoo gibi dev internet şirketleri, 37 sivil hak örgütüyle bir araya gelerek, FBI’ın bu yeni yasayı kabul ettirmemesi için bir dilekçe verdiler.

FBI TÜM DÜNYAYI GÖZETLEYEBİLİR

Eğer FBI isteğine kavuşur ve bu yeni güvenlik yasası çıkarsa, FBI herhangi bir mahkeme kararına gerek duymadan istediği kullanıcının bilgilerini internet şirketlerinden isteyebilecek. Bu durumda şirketlerin de elleri kolları bağlı olacak ve istenilen verileri FBI’a vermek zorunda kalacaklar. Bu da sadece ABD’de değil tüm dünyada internet üzerindeki kontrol ve gözetimi arttıracak.

Kaynak: cnnturk.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Şirketler FBI’a karşı birleşti" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete