71 IŞİD militanı Tikrit'te öldürüldü

Irak güvenlik güçleri ve gönüllü askerler Tikrit kentini IŞİD'ten geri almak için ilerlerken çıkan çatışmalarda ve hava destekli operasyonlarda 71 IŞİD militanı öldürüldü.
Irak Savunma Bakanlığı yayınladığı yazılı açıklamada; terörle mücadele güçleri, federal polis ve çevik kuvvetten oluşan Selaheddin kuvvetler komutanlığı, güney yönünden Oce kasabası, güneybatı yönünden Deyyum semti tarafından Tikrit şehir merkezine doğru ilerlediğini bildirdi. Bildiride ayrıca güvenlik güçlerinin Ayn Elfaras, Tikrit Devlet Hastanesi ve Oce Elcedide bölgelerine 26 teröristi öldürdüğünü ve bomba yüklü bir aracın da patlatıldığını açıklandı. 

Öte yandan güvenlik güçlerinden bir kaynak, Tikrit'in ortasında başkanlık sarayları bölgesinde hava bombardımanı sonucu 20 teröristin öldürüldüğü ayrıca Tikrit'ten Anbar'a kaçmaya çalışan 25 teröristin güvenlik güçlerince öldürüldüğü bildirildi. Yine Tikrit'te Şişin bölgesi tamamen güvenlik güçlerinin kontrolüne geçti. Binalara Irak bayrakları asan askerlerin şehir merkezine doğru sokak savaşı vererek ilerlediği bildirildi.

Kaynak: Ahmet Haşim Muhtaroğlu / DHA

  :

  :

  :

  :

  "71 IŞİD militanı Tikrit'te öldürüldü" hakkında Tweetler

  DİĞER DÜNYA HABERLERİ