AA yine yakalandı: Obama, Erdoğan'ın toplantısına asistanını göndermemiş

ABD'deki temasları beş gün sürecek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ilk toplantısını yaptı.
Ajanslarda son dakika geçen haberde toplantıya ABD Başkanı Obama'nın asistanın da katıldığı bildirilmişti. Ancak toplantıya katılan ismin Obama'nın eski asistanı olduğu öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD’de konakladığı St. Regis Oteli’nde düşünce kuruluşu temsilcileri ve akademisyenlerle bir araya geldi.

Görüşmeye, ABD Başkanı Barack Obama'nın eski asistanı, Beyaz Saray Eski Ulusal Güvenlik Konseyi Avrupa İlişkileri Kıdemli Genel Müdürü Karen Donfried, Washington Enstitüsü yöneticisi Michael Singh, Woodrow Wilson Merkezi Başkanı Jane Harman, Georgetown Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Joel Hellman, SAISJohns Hopkins Üniversitesi Dekanı Prof. Vali Nasr'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda düşünce kuruluşu temsilcisi ve akademisyen katıldı.

Görüşmede, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş da hazır bulundu.

ANADOLU AJANSI İNGİLİZCE Mİ BİLMİYOR YOKSA YANDAŞLIK HATASI MI?

Anadolu Ajansı ilk olarak haberde Özel Asistan ifadesini kullandı ancak kısa bir süre sonra haber düzeltildi. AKP iktidarına yakınlığıyla dikkat çeken ve mülakatlarında adaylarına sudan sebeplerden kök söktüren Anadolu Ajansı'nın bu sözde hatasının, acaba kurumda çalışanların İngilizce yetersizliği mi var yoksa Erdoğan yandaşlığından mı kaynaklandığı sorularını akıllara getirdi.

CUMHURBAŞKANLIĞI SİTESİNDE ÇELİŞKİLİ İFADELER

Cumhurbaşkanlığı Resmi sitesinde de haberin Türkçesi ve ingilizcesi arasında çelişkili ifadeler yer aldı. Sitede toplantı duyurusu metninin Türkçesinde "Özel asistan" ifadesi yer alırken İngilizce duyuruda "eski asistan" ifadeleri yer aldı.

  :

  :

  :

  :

  "AA yine yakalandı: Obama, Erdoğan'ın toplantısına asistanını göndermemiş" hakkında Tweetler

  DİĞER DÜNYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete