Din sınavında skandal… Yanlış şık Ali İsmail!

Gezi direnişinde polislerce öldürülenlerin adalet arayışları yanıtsız kalırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan başta olmak üzere yetkililerin hedef haline getirdiği mağdurlara saldırılar da sürüyor.
 Van’da bir yayınevi 6. sınıflar için hazırladığı deneme sınavı kitapçığında büyük bir skandala imza attı.

Beyar Özalp’ın Van’da bir yayınevi 6. sınıflar için hazırladığı deneme sınavı kitapçığında büyük bir skandal yaşandı. Deneme sınavı kitapçığında Gezi eylemleri sırasında  dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın oturur haldeki fotoğrafı, şıklara konuldu ve ‘Aşağıdaki görsellerde namazdaki hareketlerden hangisi yanlış gösterilmiştir’ diye soruldu.6. SINIF ÖĞRENCİSİNE SKANDAL SORU

Salı günü Erciş’te yapılan deneme sınavında kullanılan B kitapçıklarında büyük bir skandala imza atıldı.

Gezi eylemlerinde yaşamını yitirenlere devlet destekli saldırı ve karalamalar sürerken, Sözün Özü yayınları tarafından hazırlanan ve bu yayıneviyle anlaşmalı okulların bütün Türkiye’de 6. sınıf öğrencileri için yaptığı deneme sınavı kitapçığındaki Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi testinde, “Namaz, başlama tekbiri, ayakta durmak, eğilmek (rükû), secde yapmak ve selam vermek gibi hareketlerden oluşur.

Buna göre aşağıdaki görsellerde namazdaki hareketlerden hangisi yanlış gösterilmiştir” sorusuna yer verildi.

Sorunun şıklarının üçünde çeşitli namaz pozisyonlarında çocuklar resmedildi. Ancak şıklardan birine Eskişehir’de polisler ve bir grup sivil tarafından dövülerek katledilen Ali İsmail Korkmaz’ın otururken çekilmiş fotoğrafına yer verildi.

Kaynak: Beyar Özalp / Evrensel Gazetesi

Tepkilerin üzerine BirGün’ün ulaştığı yayınevi yetkilileri konuyla ilgili en kısa zamanda açıklama yapacaklarını belirtti. Sorularımıza yanıt vermekten kaçınan yetkili ‘Konuyla ilgili şikayetleri ve soruları hazırlayan branş hocalarımızı gerekli kurullarımıza ilettik açıklama yapılacak’ diye konuştu.

İŞTE YAYINEVİNİN SKANDALI KABUL ETTİĞİ AÇIKLAMA

  :

  :

  :

  :

  "Din sınavında skandal… Yanlış şık Ali İsmail!" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ